Polis, Cumhuriyet gazetesinin bulunduğu caddeyi kapattı

AKTÜEL: Gazetenin bulunduğu cadde kapatıldı

Cumhuriyet gazetesinin binasının bulunduğu cadde polis tarafından demir bariyerlerle kapatıldı. Şişli İstiklal Sokak’ta bulunan gazete binası önüne TOMA aracı getirildi.

Polis ekipleri, caddeye sivil ve araç giriş çıkışlarına izin vermiyor. Konuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Cumhuriyet Gazetesi tarafından yapılan açıklamada ise Emniyet’in gazetelerine dönük saldırı ihbarı aldığını, bu ihbarı öne sürerek gazetenin etrafını sardıkları belirtildi.

Cumhuriyet’ten yapılan açıklama şöyle:

“Bu akşam üzeri, Cumhuriyet Gazetesine yönelik bir saldırı ihbarı alındığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerince gazetemize iletilmiştir. Şu anda gazetemiz binasında ve çevresinde emniyet görevlileri tarafından güvenlik önlemleri alınmıştır. Polis yetkililerinin bize verdiği bilgi bundan ibarettir.

Ülkemiz çok önemli ve tarihi bir seçime giderken, bu seçimin arifesinde kim tarafından, hangi amaçla yapıldığını bilmediğimiz kirli, karanlık oyunlar ya da cinayetlerin seçimleri etkilemeye yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Bu ihbar, sahte de, gerçek de olsa, planlayıcılarının amacına ulaşamayacağına inanıyoruz. Eğer, bizi yıldırmak, korkutmak amacıyla yapılmış planlı bir girişim ise, bu kirli senaryonun sahiplerine ve oyuncularına anımsatmak isteriz ki, bu gazetenin tarihi, böylesi badirelere, tehditlere rağmen özgürce yayın yapmanın tarihidir. Okurlarımızın ve kamuoyunun hiç kuşkusu olmasın, bu gazete nesnel, adil ve gerçek habercilik işlevine her şart ve koşulda devam etmeye kararlıdır.

Saygıyla duyururuz.”

CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş ise “Cumhuriyet Gazetesi önünde, polis seçim bitene kadar “güvenlik önlemi” alacakmış. Hareketliliğin sebebi bu…” şeklinde bir tweet attı.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*