Dinleme

AKTÜEL: Yasa dinleme iddianamesi hazırlandı

‘Yasa dışı dinleme’ soruşturmasında 143 polis hakkında iddianame hazırlandı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Okan Özsoy tarafından yürütülen Paralel Devlet Yapılanması’nın ”casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturması tamamlandı. Hazırlanan 721 sayfalık iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

İddianamede, aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan’ın da bulunduğu 143 şüphelinin “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, silahlı örgüt kurmak veya yönetmek veya üye olmak, siyasal veya askeri casusluk, resmi belgede sahtecilik, iftira, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme ve verileri yok etmek” suçlarından çeşitli hapis cezalarına çarptırılmaları talep edildi.

İddianamede, şüpheli Yılmazer ve Demirhan’ın ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıl 6 aydan 65 yıl 6 aya kadar ayrı ayrı hapisle cezalandırılması istendi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*