Davutoğlu: “Dağlar  temizlenene kadar devam edeceğiz"

SİYASET: Davutoğlu: “Dağlar temizlenene kadar devam edeceğiz”

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul Yenikapı mitinginde konuştu. Davutoğlu, “Bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizlenene kadar mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu. Davutoğlu, “İstanbul’daki yoğun şehirleşmenin ve trafiğin önüne geçmek, binaların yoğun olduğu yerlerde nefes alan alanlar açmak için her biri, dikkat edin her biri 5 bin metrekare alana sahip 200 park yapıyoruz. Üstelik bu parkların altı da otopark olacak. Bu da toplamda 200 park, 200 otopark demek” dedi.
İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları: Birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler asla kazanamayacaklar. 7 Haziran’dan sonra 4 siyasi oluşum kendini gösterdi. Biz Ak Parti olarak birlik siyaseti dedik.
Bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizlenene kadar mücadeleye devam edeceyiz. Bunlara meydan bırakır mıyız?
Bu toprakların gücünü hazmedemiyorlar. Bir devlet hastanesini bombalayanlar barıştan çözümden söz edebilirler mi? Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Meselemiz sadece parti meselesi değil, memleket meselesidir. 1 Kasım’da tek başına iş başına diyor muyuz?
Ellerindeki medya gücüyle terör örgütünü barış güvercini gibi gösteriyorlar. Terörden barış olur mu? hendek kazarak, masum sivilleri katlederek mi barış inşa edeceksiniz?
Baktılar ki AK Parti bu oyunlarla yıkılmıyor. Başka bir yol denediler. Emanet oylarla Nişantaşı’ndan Kandile köprüler kurdular biz gönül köprüleri kuruyoruz. Eski devlet değil bu, 90’lı yıllardaki faali mechulllerin olduğu devlet değil. Şimdi güçlü be kuvvetli Türkiye var.
Ama vazgeçmediler gezi parkı’nın bir benzerini Kobani’de yaptılar. Katil devlet diye küstahça konuşan adam insanları silahlanmaya davet etti.
Ama durmadılar 17 Aralık’ta yolsuzluk iftirası attılar. Biz yolsuzluklara ta 2001’de savaş açtık.Bununla büyüdük.
Ey İstanbul bunlara 1 Kasım’da cevap vermeye var mısınız?
Gezi olaylarını başlattılar. Biz yaptık dik durduk. Bize bunlara boyun eğmeyin dediniz. Biz bunlara boyun eğmedik, şimdi tehdit edenlere boyun eğer miyiz? Büyük Türkiye kurulmadan biz durur muyuz.
Biz ne düşündüysek oyunlar yapmadan paylaştık. Şimdi size bunların yaptıklarını bir bir anlatmak istiyorum:
Türkiye sizlerin verdiği destekle şaha kalktı. Ancak bunlar Türkiye’nin büyümesini istemediler. Hesaplar yaptılar, bu yoldan vazgeçeceğimizi sandılar.
Buradan bir kere daha kaybettiğimiz canlara rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Buradakileri de şehitlerimiz için Fatiha okumaya davet ediyorum. İstanbul Türkiye’nin kalbidir. Kıtaların düğüm noktasıdır.
CHP ne yaptı. Daha ilk günden blok siyaseti dedi. AK Parti’yi dışlayacağız dediler. AK Parti’siz bir Türkiye siyaseti mümkün mü? Meclis başkanlığı seçiminde 258 kardeşimiz blok siyaseti olmayacağını gösterdi.
Peki Sayın Bahçeli ne dedi? Hayır siyaseti. Bahçeli’nin ağzından hiç evet duydunuz mu? Allah için bir kere hayırlı bir iş için evet de. Peki ne yapar Bahçeli; köşesinde oturur, terörle mücadele et der.
Sayın Bahçeli’ye ne teklif götürsek hayır dedi. Milletin dilini, lugatını unutan millete evet diyebilir mi?
Zor zamanda elini taşın altına koymayana millet bir daha yetki verir mi? Millet her şeyi biliyor. 1 Kasım’da da herkesin oyunu verecek, ak ve kara ayrılacak. CHP ve MHP böyleyken HDP farklı mı?
HDP’liler terör siyasetine yöneldi seçimden sonra. HDP kadar karaktersiz bir parti gelmemiştir daha.
Bir açıklama yapıyorlar Kandilden mesaj gelince çark ediyorlar, Doğuda farklı, batıda farklı konuşuyorlar. Bir de devleti suçluyorlar.
PKK’ya da DHKP-C’ye de IŞİD’e de operasyon emirleri verildi, huzur sağlanana kadar geri dönülmeyecektir.
Bunların insanımızın geleceği ile zerre kadar işleri yok, kendi gelecekleriyle ilgileniyorlar.
Bu kardeşinizi bir daha Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye gitmek zorunda bırakmayın.
Ordu- Giresun havalimanını açtık, Dünyanın ikinci büyük tüneli olan Ovi Tünelini yapıyoruz, Çanakkale Köprüsünü yapıyoruz.
Savunma sanayiinde askerimiz ilk defa milli piyade tüfeğini tutyor, atak helikopterini yaptık, ilk uçağımızı yapıyoruz en geç 2023’te semalarda olacak.
Milli tankı milli otomobil yapıyoruz, milli aşı üretiyoruz, Sayın Bahçeli millinin sadece kelime anlamını bilir biz ise dünyaya duyuruyoruz .
Türksat 4B uydusunu fırlattık, bununla internette gelişme olacak. Bunlar Türkiye’nin dev eserleri, dev projeleri.
Bizim en büyük zenginliğimiz genç nüfusumuzdur. Biz her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik
Türkiye’ye yakışan yep yeni bir anayasa yapacağız. Seçim barajını yeniden düzenleyeceğiz.
Aziz hanımlarımız yiğit annelerimiz doğum yaptığında ilk çocuğa 300 ikinci çocuğa 400 üçüncü çocuğa 600 lira devletimiz verecek.
İlk çocuğa 2 ay, ikini çocukta 3 ay üçüncü çocukta 6 ay kısmı zamanlı izinli olacak tam maaş alacak.
Eğitimde yenilikler olacak. Her bir genç en az bir müzik enstrümanı çalacak.
Gençlere ücretsiz internet vereceğiz, paraport harçı almayacağız, maaş alan gençlerin bursu kesilmeyecek, yeni mezun olup işe giren gençin maaşını bir yıl devlet verecek.
İş kurmak isteyen gence 50 bin karşılıksız yetmezse 100 bin faizsiz kredi vereceğiz, kefili biziz devletiz diyeceğiz.
İşçilerimize müjde olarak asgari ücreti 1300 lira yapıyoruz.
Gençlerimiz iş ve aş sahibi olunca eş sahibi olsun diye yüzde 20 desteği biz vereceğiz.
Emeklilerimizi ayda 240 lira ile ev sahibi yapacağız
Emeklilere ayda 100 lira ek ödeme vereceğiz.
İstanbul’daki yoğun şehirleşmenin ve trafiğin önüne geçmek, binaların yoğun olduğu yerlerde nefes alan alanlar açmak için her biri, dikkat edin her biri 5 bin metrekare alana sahip 200 park yapıyoruz. Üstelik bu parkların altı da otopark olacak. Bu da toplamda 200 park, 200 otopark demek.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*