Esad dün Moskova'daydı

DÜNYA: Esad dün Moskova’daydı

Moskova’da gündeme dair önemli bir görüşme yaşandı. Beşar Esad, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye’deki son durumu görüştü. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da görüştü. Esad, Suriye’deki son durumla ilgili olarak Putin’e bilgi verdi. Putin ve Esad’ın Suriye’deki mücadeleyi ve Rusya’nın hava saldırılarının devamı konusunu değerlendirdiği belirtiliyor.
Konuyla ilgili açıklama Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov’dan geldi. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın dün Moskova’yı ziyaret ettiğini söyleyen Peskov, Esad’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Suriye’deki çatışmalarda gelinen son noktayı görüştüğünü belirtti.
Rusya 30 Eylül’de Suriye’de hava operasyonlarına başlamış ve IŞİD terör örgütünün yanı sıra Batı tarafından desteklenen muhalif grupları da hedef alarak Suriye ordusunun ülkenin kuzeybatısına ilerleyişini desteklemişti.
Rusya hava saldırıları Halep çevresinde yoğunlaşırken, SDuriye ordusu da karadan Lübnan Hizbullahı ve İran’ın desteğiyle Halep’e doğru ilerlemeye çalışıyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*