Finlandiya Cumhurbaşkanı THY tarifeli uçakta

DÜNYA: Finlandiya Cumhurbaşkanı tarifeli uçakta

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’nün, THY’nin tarifeli uçağıyla aktarma yaparak İstanbul’a geldiği ortaya çıktı. Dünyanın en zengin devletleri arasında olan Finlandiya’nın en tepedeki ismi Niinistö, acil çıkış kapısında oturdu.

Niinistö, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Türkiye’ye geldi. Mütevazı Cumhurbaşkanı Niinistö, Ak Saray’a ilişkin çok konuşulacak bir de çıkış yapmıştı. Ülkesinin kişi başı milli geliri Türkiye’nin 4 katı olan Niinistö, kendi Cumhurbaşkanlığı “Sarayı” için “Burası tamirdeydi. Duvarları boyandı. Orijinal renklere sadık kaldılar. Evet biz Finlandiya’da saraylar kullanmadık. Biz her zaman yoksul bir ülkeydik” demişti, Ak Saray için, “Umarım kaybolmam. Binden fazla odası olduğunu okudum. Belki yanımda pusula olabilir” demişti.

Gündemdeki Cumhurbaşkanı Niinistö’nün bu sefer de Türkiye’ye THY’nin tarifeli uçakla geldiği ortaya çıktı. Genel olarak ekonomi sınıfında uçan Niinistö, Finlandiya’dan önce İstanbul’a oradan da aktarmayla Ankara’ya geldi. Niinistö’nün uçarken acil çıkış kapısına oturduğu fotoğraflar da Finlandiya basınında yer aldı. Söz konusu bilgi Fin basınında da gündem oldu.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*