Levent Kırca'ya son veda

BEŞİKTAŞ: Levent Kırca’ya son veda

Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün sabaha karşı hayatını kaybeden Levent Kırca, Levent Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Usta tiyatrocu için camideki cenaze töreninin dışında bir tören yapılmadı.
Usta tiyatrocuyu son yolculuğunda dostları yalnız bırakmadı. Müjdet Gezen: ”Büyük değeri yitirdik” dedi. Kırca’nın vefatının ardından hastanede soruları yanıtlayan Oğulcan Kırca, babasının isteği üzerine tören yapmama kararı aldıklarını açıkladı: “Babam tören gibi şeyleri sevmezdi. Normal hayatta mütevazı bir insandı. Bize de ‘Tören yapmayın. Boğaz’a karşı oturup bir şeyler için, arkamdan iyi, dürüst adamdı deyin, yeter’ derdi.”
İlker Başbuğ, Kemal Kılıçdaroğlu ve yakın dostu Uğur Dündar, Levent Kırca’yı son yolculuğunda da yalnız bırakmadı. Bir grubun Mustafa Kemal’in askerleriyiz şeklinde tempo tuttuğu Levent Kırca’nın ardından Uğur Dündar, dostu Levent Kırca hakkında şunları söyledi.
Dünya çapında bir sanatçı yeri doldurulamayacak bir arkadaş kalbimiz de onunla birlikte gidiyor. Levent Kırca gibi büyük bir değer daha uzun yıllar yaşamalı ve eserler vermeliydi. Ona büyük sıkıntılar çektirdiler. Çok üzgünüz. Ona her türlü engeli çıkardılar genç sayılacak bir yaşta kahrından gitti.
Herkes Levent Kırca adından korktu ama o filmde mizah vardı ama adı ne yazık ki alkışlanan bu isim o zaman insanları korkuttu. Giden koskoca devin arkasından alkışlıyoruz, içimiz yanıyor hayatında alkol kullanmayan bir insana sarhoş taklidini çok iyi yaptığı için ünlü alkolik şeklinde yazıp çizdiler mekanı cennet olsun.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*