Euro 2016’ya direkt gidebilir miyiz?

SPOR: Euro 2016’ya direkt gidebilir miyiz?

A Milli Takımımız’ın az da olsa, en iyi 3. olup Euro 2016’ya direkt gitme şansı bulunuyor. Eğer grubumuzda biz İzlanda’yı, Kazaklar da Letonya’yı devirir ve C Grubu’nda ise İspanyollar, Ukrayna’ya yenilmezse bu hesap tutacak.
Ay-Yıldızlılar, yarın İzlanda karşısında berabere kalırsa, Play-Off oynamaya hak kazanacak. Ancak bunun dışında bizim adımıza bir önemli ihtimal daha var. Bu da direkt Euro 2016 finallerinin yolunu tutmak! Milliler’in, az da olsa 9 gruplu elemelerde grubu ikinci sırada bitiren takımların yanı sıra en iyi üçüncü olarak, Fransa’ya gitme şansı bulunuyor.
En iyi 3. ülke için gruplarda son sırada bulunan takımlarla oynanan maçlarda alınan puanlara bakılmıyor. Fatih Terim’in öğrencilerinin, şu an için 3.’ler sıralamasında 9 puanı bulunuyor. Bizim bulunduğumuz A Grubu’nun sonuncusu Kazakistan’a karşı aldığımız 6 puan, şu an için devre dışı bulunuyor.
Eğer son maçlar öncesi 2 puanla son sırada yer alan Kazakistan, Letonya’yı deplasmanda yenerse ve biz de İzlanda’yı yenip 3 puan alırsak; son sıraya düşecek olan Letonya’ya kaptırdığımız 4 puan hesap dışı kalacak ve Play-Off hesabında puanımız 16’ya ulaşacak.
Şu an itibariyle en iyi 3. olma şansı en yüksek takım olan C Grubu’ndaki Ukrayna da, yarın İspanya’yı yenemezse, en iyi üçüncü sıralamasında puanı 15’de kalacak. 16 puanlı Türkiye de, direkt finallerin yolunu tutacak. Bu arada en iyi 3. olamazsak, 8 takımın yer alacağı Play-Off kura çekimine seri başı olarak katılma ihtimalimiz zayıf gözüküyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*