GÜNDEM: Şike davasında beraat

GÜNDEM: Şike davasında beraat

Şike davasında 36 sanık, örgüt, şike ve teşvik suçlarından beraat etti.
‘Futbolda şike’ davasında yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın örgüt, şike ve teşvik suçlarından beraatlarına karar verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Futbolda şike’ adıyla görülen davanın karar duruşmasına Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in de aralarında bulunduğu sanıklar, avukatları ile birlikte katıldı.

Duruşma 16.27’de başladı ve sanıklar ile avukatlarının son savunmaları ile son sözlerinin alınmasının ardından 17.41’de karar için ara verildi. Saat 19.45’te önce avukatlar ve sanıklar yoğun güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna alındı. Üye Hakim Hacı İbrahim Gözükara, 4 yılı aşkın bir yargılamanın ardından şike davasında verdikleri kararı okudu.

Toplam 28 sayfadan oluşan kararda Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Mecnun Otyakmaz, Cemil Turan, Serdar Adalı Ümit Karan ve Bülent Uygun’un da aralarında bulunduğu 36 sanığın tamamı hakkında örgüt, şike ve teşvik primi suçlarından beraat kararı verildi. Bu beraat kararlarına suçun sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmaması gerekçe olarak gösterildi.

Sanık Abdullah Eker ve Yusuf Turanlı hakkında ‘Ateşli silahlar kanununa muhalefet etmek’ (Ruhsatsız silah bulundurmak) suçundan 10 ay hapis ve 500 lira adli para cezası verildi. Eker ve Turanlı hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*