SİYASET: Atila Sertel’den açıklama

SİYASET: Atila Sertel’den açıklama

CHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı gazeteci yazar Atila Sertel, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun’a saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

CHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı gazeteci yazar Atila Sertel, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun’a saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Saldırıyı kınadığını belirten Sertel, “Göstere göstere gelen bu saldırı, ‘Kaçak Saray’ın ve iktidarın uzunca bir süredir gazetecilere yönelik baskı ve kışkırtmalarının sonucudur.” dedi.

‘SEÇİM ÖNCESİ GÖZDAĞI’

İktidar tarafından devamlı hedef gösterilen ve yoğun baskılara maruz kalan gazetecilerin, her türlü saldırıya açık birer hedef haline geldiğini ifade eden CHP adayı Atila Sertel, şunları kaydetti: “Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yapılan çirkin saldırıyı üzüntüyle öğrendim. Meslektaşımıza yönelik saldırıyı, saldırganları ve azmettirenleri kınıyorum. Bu iktidar döneminde gazetecilere yönelik her türlü saldırı maalesef olağan hale geldi. Kaçak Saray’ın ve iktidarın hoşuna gitmeyenleri, yani gerçekleri yazan gazeteciler direkt olarak hedef gösterildi. Kamuoyunun da bildiği gibi Ahmet Hakan da gerek bazı gazete ve gazeteciler tarafından gerekse en yetkili ağızlar tarafından tehdit edildi, hedef gösterildi. Bu saldırı, ne yazık ki göstere göstere gelmiştir ve yaklaşan seçimler öncesi sadece Ahmet Hakan’a değil, tüm muhalif kalemlere gözdağı verme amacı taşımaktadır. Gazeteciler üzerinde oluşturulmaya çalışılan korku imparatorluğu 1 Kasım’dan sonra yerle bir olacak, kalemler özgür kalacak. Ahmet Hakan Coşkun’a, Hürriyet ailesine ve Türk basın topluluğuna geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırıyı azmettirenlerin bir an önce ortaya çıkarılmasını diliyorum.”

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*