İddialar korkunç!

AKTÜEL: İddialar korkunç!

IŞİD, kendilerine yönelik hava saldırıları düzenleyen, sınır kontrollerini sıkılaştıran ve üslerini koalisyon uçaklarına açan Türkiye’ye yönelik saldırılar için hazırlıklar yapma kararı aldı.

Rusya haber ajansı Sputnik’te yer alan haberde, “Suriye’den ‘güvenilir’ kaynaklardan edinilen bilgiye göre örgüt, Ankara’nın IŞİD politikasını sürdürmesi halinde, Türkiye’deki çeşitli kentlerde saldırılar düzenleyecek” denildi.

Cumhuriyet Gazetesinde de yer alan haber şöyle:

“Kararın IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi tarafından onaylanmasının ardından, Türkiye’deki örgüt sempatizanları ile üyelerine askeri ve silahlı eğitimin yanı sıra bomba yapım eğitimi vermek için 100 militan görevlendirildi.

Türkiye’ye gönderilen militanların büyük bölümü, Kilis Elbeyli ve Cerablus tarafından ülkeye giriş yaptı. Türkiye’den Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldıkları belirtilen 100 kişinin gönderilmesi büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldü. Gruplar halinde Türkiye’ye gelen 100 militan arasında dokuz IŞİD emiri de bulunuyor. IŞİD’in askeri yapısına göre her 12 kişinin başında bir emirin bulunması gerekiyor.”

-İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE SALDIRI PLANI-

“Gruplar halinde Türkiye’ye geçiş yapan 100 militan İstanbul, Adıyaman, İzmir, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Antep, Kilis ve Adana illerine gönderildi. IŞİD’in hücre evlerinde eğitim verecek 100 militanının, aileleri ile irtibata geçmemeleri ve gerekli olmadıkça telefonla konuşmamaları istendi.

Öte yandan IŞİD militanlarının beraberlerinde askeri ekipman da getirdi. Getirilen silahlar arasında Kalaşnikof, Bixi, suikast susturucu silahları, dürbün, roketatar, bomba ve mayın ile patlayıcı maddeler bulunuyor. Militanların Kilis’te kaçakçılardan silah aldığı da belirtiliyor.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*