SPOR: Olimpiyata yeni dallar

SPOR: Olimpiyata yeni dallar

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları programına eklenmesini önerdiği nihai listede beyzbol-softbol, karate, kaykay, sportif tırmanış ve sörf dallarına yer verdi.Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları programına eklenmesini önerdiği nihai listede beyzbol-softbol, karate, kaykay, sportif tırmanış ve sörf dallarına yer verdi.

Komiteden yapılan açıklamaya göre, Tokyo 2020 organizatörleri, 127. Uluslarası Olimpiyat Komitesi (IOC) Toplantısı’nda onaylanan reform paketi doğrultusunda, 2020’den itibaren ev sahibi kentlere verilen olimpik programa yeni branşlar önerme hakkını, beyzbol-softbol, karate, kaykay, sportif tırmanış ve sörften yana kullandı.

Daha önce duyurulan 8 branşlık ön listede bulunan diğer dallar bowling, squash ve wushu ise nihai listede kendilerine yer bulamadı.

2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları programının son hali, gelecek yıl ağustos ayında Brezilya’nın Rio de Janeiro​ kentinde yapılacak 2016 Olimpiyatları kapsamında düzenlenecek olan IOC Genel Kurulu’nda belirlenecek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*