GÜNDEM: Tatilcilerin dönüş çilesi devam ediyor

GÜNDEM: Tatilcilerin dönüş çilesi devam ediyor

Kurban Bayramı tatilini tamamlayarak evlerine dönüş yolculuğuna çıkanlar dolayısıyla TEM otoyolunun İstanbul yönünde akıcı yoğunluk devam ediyor.
Kurban Bayramı tatili için memleketlerine giden tatilcilerin dönüş yolculuğu bayramın son gününde de sürüyor. TEM otoyolu Düzce kesimi Gümüşova rampaları mevkisinde akıcı bir yoğunluk gözlenirken, zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle trafikte aksamalar yaşanıyor.

Karayolları ve trafik ekipleri güzergahta sürekli ring halinde bulunurken, yoğunluğun gece saatlerinde sona ermesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR TATİLCİLERİN DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU

Ege Bölgesi’nin kavşak noktası konumunda olan Afyonkarahisar’da tatilcilerin Kurban Bayramı dönüşü trafik yoğunluğuna neden olurken, 5 kilometreye varan araç kuyrukları oluştu.

Türkiye’nin kavşak noktası konumundaki kentleri arasında yer alan Afyonkarahisar’da Kurban Bayramı sonunda tatilcilerin dönüş yolu adeta çileye dönüştü. Karayollarında 5 kilometreye varan uzun araç kuyrukları oluştu. İstanbul, Ankara, Antalya, Konya ve İzmir olmak üzere bir çok kentin geçiş güzergahında bulunan Afyonkarahisar’daki karayollarında bayram trafiği yaşanmaya başladı. Özellikle Afyonkarahisar-İzmir karayolunda 5 kilometreye varan uzun araç kuyrukları oluştu. Tatilcilerin ulaşımlarında çoğunlukla hususi araçlarını tercih ettikleri gözlenirken, şehirlerarası çalışan otobüslerinde sayılarının fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Uzunluğu 5 kilometreye varan araç kuyrukları oluşturan tatilciler, Özdilek Kavşağı-Varan Kavşağı arasında yaklaşık yarım saat beklemek zorunda kaldılar. Küçük çaplı maddi hasarlı kazalarında meydana gelmesi trafiğin iyice içinden çıkılmaz bir hale gelmesine neden olurken, bölgede çok sayıda polis ve karayolları ekibi de görev yaptı. Ambulanslarında araç kuyruklarına takıldıkları trafikte, Özdilek Kavşağında 112 Acil Servise ait mobil ekiplerde görev yaptı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*