OTOMOBİL: Apple’ın elektrikli aracı için tarih açıklandı

OTOMOBİL: Apple’ın elektrikli aracı için tarih açıklandı

Günümüzde giderek yaygınlaşan teknoloji ve otomotiv işbirliği, alternatif yakıtlar ve gelişmiş teknolojiler devreye girince birçok yeniliği de hayatımıza soktu.Apple da ilk elektrikli aracı için tarih verdi.Yapılan açıklamaya göre yaklaşık 600 kişinin üzerinde çalıştığı otomobil ilk kez 2019 yılında yollara çıkabilecek.

Otomotiv sektöründeki teknoloji devriminin göstergelerinden biri mevcut üreticilerin geleceğe hazı olabilmek için elektrikli araç ve hibrid sistemler üzerinde çalışmaya başlaması oldu. Bu teknoloji devrimine kayıtsız kalmayan teknoloji şirketleri de otomoti üreticileri arasındaki yerlerini alabilmek için düğmeye bastı ve ortaya Tesla ile başlayan ve Google ve Apple’a kadar uzayan sayısız teknolojik otomotiv üreticisi çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Google ilk sürücüsüz araç konseptini yola çıkarmış ve denemelere başlamıştı. Bu gelişme karşısında harekete geçen Apple da ilk elektrikli aracı için tarih verdi.

Yapılan açıklamaya göre yaklaşık 600 kişinin üzerinde çalıştığı otomobil ilk kez 2019 yılında yollara çıkabilecek.

Mercedes-Benz ve Tesla gibi sürücüsüz araç konsepti üzerine de çalışan Apple’ın bu otomobilinin de otonom yani sürücüsüz olması bekleniyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*