Akaretler’deki binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtıldı, bina önlerine çiçeklerden düzenlemeler yapıldı. Duvarlara işlenen adeta halı gibi temalı, desen desen dikey çiçek düzenlemeleri de organizasyona renk kattı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da konuşmasında barışa vurgu yaparak şunları söyledi; “Türkiye batısıyla doğusuyla zor günlerden geçiyor. Çatışmacı bir dilin üzerine kurşuni bulutlar gibi çöktüğü ülkemizde barışa her şeyden daha fazla ihtiyacımız var. Festivalimizin mutluluk, refah, huzur ve barış içinde bir Türkiye’nin başlangıcı olmasını diliyorum.  Bu festivali belki çok daha renkli kutlayacaktık ama ülkenin içinden geçtiği bu süreçte dilimizde tek şey var, o da barış. Biz de temamızı bu nedenle barış olarak seçtik. Bugün burada çiçekler bize barışı simgeliyor. Silahlar mermi değil çiçek olsun, tanklar top değil çiçek dağıtsın” dedi.

BEŞİKTAŞ: Çiçek festivali gerçekleşti

Türkiye’nin kalbi Beşiktaş, Mayıs ayında gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük çiçek festivali öncesi “Barış Temalı” Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nin lansmanına ev sahipliği yaptı.

İşte konuyla ilgili bazı detaylar:

Festivalin ana teması ise BARIŞ oldu. Barışı anlatan festivalde Akaretler Sıra Evler görkemli çiçek düzenlemeleriyle bezendi. Barış rüzgârı Beşiktaş’tan İstanbul’a, İstanbul’dan Türkiye’ye estirildi. Etkinliğe katılım ise hayli yoğundu…

Tanklar, savaş uçakları, füzeler, asker postalları ve silahlar… Savaşı simgeleyen ne varsa Akaretlerdeydi ama bu kez barış için… Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği “Barış için bir dal da sen uzat” etkinliği bugün gerçekleşti. 7 Mayıs 2016’da yapılması planlanan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nin öncesinde gerçekleşen bu etkinlikte ana tema sadece barıştı… Tanklar top, silahlar mermi değil çiçeklerle donatıldı. Bu etkinliğin bugüne denk getirilmesinin nedeni ise 21 Eylül Dünya Barış günü olması.

Beşiktaş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, ABD, Hollanda ve Almanya Konsolosları ile üç semavi dinin temsilcisi olan dini liderler de katıldı. Festivalin baş davetlilerinden biri de dünyaca tanınan Chelsea Flower Show’un direktörlüğünü yapan Stephen Bennett’tı. Yurtdışından gelen Bennet da konuşmasında barışa yer verdi ve Türkiye için barış ve güzel günler temennisinde bulundu.

Sanat ve çiçekler aracılığıyla tüm dünyaya güçlü bir barış mesajı verilen lansman dolayısıyla Şair Nedim ve Süleyman Seba Caddelerinin birleştikleri bölgede yer alan Akaretler Sıra Evleri çarpıcı çiçek tasarımı ve düzenlemeleriyle bezendi ve festivalin heyecanı başta Beşiktaşlılar tüm İstanbullulara yaşatıldı…

Akaretler’deki binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtıldı, bina önlerine çiçeklerden düzenlemeler yapıldı. Duvarlara işlenen adeta halı gibi temalı, desen desen dikey çiçek düzenlemeleri de organizasyona renk kattı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da konuşmasında barışa vurgu yaparak şunları söyledi; “Türkiye batısıyla doğusuyla zor günlerden geçiyor. Çatışmacı bir dilin üzerine kurşuni bulutlar gibi çöktüğü ülkemizde barışa her şeyden daha fazla ihtiyacımız var. Festivalimizin mutluluk, refah, huzur ve barış içinde bir Türkiye’nin başlangıcı olmasını diliyorum. Bu festivali belki çok daha renkli kutlayacaktık ama ülkenin içinden geçtiği bu süreçte dilimizde tek şey var, o da barış. Biz de temamızı bu nedenle barış olarak seçtik. Bugün burada çiçekler bize barışı simgeliyor. Silahlar mermi değil çiçek olsun, tanklar top değil çiçek dağıtsın” dedi.

Festivale katılan vatandaşlar da etkinliğin son derece önemli olduğuna dikkat çektiler… Ayrıca bütün katılımcılara Beşiktaş’ın simgesi ıhlamur fidanları dağıtıldı.

Barış için Çiçek Festivali

Barış için Çiçek Festivali

Barış için Çiçek Festivali

Barış için Çiçek Festivali

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*