SİYASET: Akşener’den o iddialara yalanlama

SİYASET: Akşener’den o iddialara yalanlama

Sözcü gazetesi MHP’nin milletvekili aday listesinde yer almayan Meral Akşener’in konuştuğunu öne sürerek bir haber yayınladı. Akşener Twitter’dan haberi yalanladı. Sözcü, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından aday listesine alınmayan İstanbul milletvekili Meral Akşener’in suskunluğunu bozduğunu iddia etti. Haberde Akşener’in 1 Kasım seçimleri sonrası parti içi muhalefete başlayacağı sinyalini verdiği öne sürüldü. Konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yapan Akşener haberi yalanladı. İşte Sözcü’nün o haberi…

AKŞENER KIZGIN

Akşener listede çizik yemesiyle ilgili suskunluğunu yakın çevresine bozdu ve “Kırgın değilim, kızgınım’’ değerlendirmesi yaptı. Aday listesine konulmadığını İstanbul’da öğrendikten sonra telefonlarını kapatan Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye tepki gösterdi. Akşener yakın çevresine şu değerlendirmeleri yaptı:

12 DAKİKA DAYANABİLDİM

“Hakkımda o kadar konuştu, konuştu sonra da yemin töreni sırasında Meclis Genel Kurulu’nda yanına çağırdı. 12 dakika yanında oturdum. O kadar dayanabildim sonra kalktım.

BENDEN RAHATSIZDI

Devlet Bey, çok ön plana çıkmamdan rahatsız oldu. 7 Haziran seçimlerinde beni aday göstermeyeceğini düşündüm, ama aday gösterince şaşırdım. Bu sefer aday yapmaz dedim. O yüzden adaylık başvurumu kendim yapmadım. Danışmanım aracılığı ile başvuruda bulundum.’’

AYAĞINA ÇAĞIRDI GİTMEDİM

Meclis’teki yemin töreni sonrası kendisiyle hiç görüşmedim, bir araya gelmedim. Bu süreçte bir aracı vasıtası ile görüşmek için beni Genel Merkez’e ayağına çağırdı gitmedim.

SÜRPRİZ OLMADI

Bahçeli’nin böyle bir tasarrufta bulunacağını bekliyordum. O sebeple beni aday göstermemesi kendi açımdan sürpriz olmadı”

ADAY OLACAK MI?

Adının daha önce MHP’nin Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Başkanlığı adaylığı için geçmesi nedeniyle Bahçeli’nin kendisine tavır aldığını öne süren Akşener, “1 Kasım’a kadar evimde gelişmeleri izleyeceğim. 1 Kasım sonrası izleyeceğim yol haritamı çizeceğim” değerlendirmesi yaptı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*