GÜNDEM: 18’den 2’si serbest

GÜNDEM: 18’den 2’si serbest

Dışişleri Bakanı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bağdat’ta kaçırılan 18 işçiden 2’sinin serbest bırakıldığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Bağdat’ta kaçırılan 18 vatandaşımızdan 2’si serbest bırakıldı. Serbest bırakılan işçiler Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı” dedi.

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile birlikte Bakü’de bulunan Dışişleri Bakanı Sözcüsü Tanju Bilgiç burada yaptığı açıklamada, “Bağdat’ta kaçırılan 18 vatandaşımızdan 2’si serbest bırakıldı. Serbest bırakılan işçiler Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı” dedi. Basın mensuplarına Bakü ziyareti ve gelişmelere dair bilgi veren Bilgiç, “2 Eylül’de Bağdat’ta inşaat şirketinde çalışan 18 işçimiz kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmıştı. Olayın olduğu günden itibaren biz gerekli girişimleri sürdürüyorduk. Bu kaçırılan vatandaşlarımızdan 2’si, kaçırılan kişiler tarafından bugün itibari ile serbest bırakıldılar. Şu anda sağlık durumları iyi. Temennimiz diğer vatandaşlarımızın da serbest bırakılmalıdır. Serbest bırakılan işçiler Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı. Bunlar şu anda Basra bölgesinde bir şirketimizin şantiyesinde bulunuyorlar” dedi.

“ONLARCA KONTROL NOKTASINA RAĞMEN 550 KM NASIL GELDİLER”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Basra il meclisi güvenlik komisyonu başkanı Cebbar El Saidi ise, “2 Türk işçi gece geç saatlerde Basra’nın batısında bulunan Muhammed El Kasim yolunda yeni inşa edilen Türk Hastanesi yanına geldikten sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılan işçiler Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı’nın sağlık durumu iyi ve şimdi emniyet güçleri tarafından koruma altına alındı. 550 km uzakta bulunan Bağdat’tan Basra’ya kadar onlarca kontrol noktasının bulunmasına rağmen bu işçilerin buraya nasıl getirildikleriyle ilgili geniş kapsamlı araştırma başlatıldı” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*