AKTÜEL: Uçak biletleri rekorda!

AKTÜEL: Uçak biletleri rekorda!

Kurban Bayramı tatili uzadı, uçak bilet satışları patladı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından kısa sürede tatil bölgelerine biletler tükendi. Antalya, Bodrum, İzmir gibi tatil şehirlerinde seferlerin çoğu doldu. Tatilden bir gün önce ortalama 100 TL’ye alınabilen biletler, 260 TL’ye ancak bulunabiliyor.

Kurban Bayramı’nı memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler havayolunu tercih edince uçak biletleri tükendi. Tatilin uzatıldığının açıklanmasının ardından bilet satışlarında adeta patlama yaşandı. İzmir, Bodrum, Antalya seferlerinin çoğu doldu. Kalan seferler ise 250-310 TL arasında satılıyor. Tavan fiyat uygulaması da bazı seferlerde delindiği görüldü.

Türk Hava Yolları’nın 19 Eylül Cumartesi günü İstanbul-Bodrum arasında 22 sefer düzenliyor. Bu seferlerin tüm promosyon biletleri tükenirken, 12 seferde ise ekonomi sınıfında sınırlı sayıda koltuk kaldı. Bayram öncesi 100 TL’ye alınabilen biletler, bayram döneminde 260 TL’ye ancak alınabiliyor. Özel havayolu şirketlerinde de durum benzerlik gösteriyor. Çoğu tatil beldesindeki seferler dolmuş durumda. Pegasus Hava Yolları ile İstanbul-Antalya arasında bayramdan önce ortalama 100 TL ile seyahat edilirken, 19 Eylül’de biletler 230-300 TL arasında değişiyor. Havayolu şirketlerinin bu talep karşısında çok sayıda ek sefer düzenlemesi bekleniyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*