AKTÜEL: Kurban Bayramı tatili uzatılacak

AKTÜEL: Kurban Bayramı tatili uzatılacak

Kurban Bayramı’nda resmi tatilin, pazartesi, salı ve arifeye gelen çarşamba gününü de kapsayacak şekilde uzatılacağı ifade edildi. Hafta sonu tatiliyle de birleştirildiğinde Türkiye’yi yine 9 günlük uzun bir tatil bekliyor.

Önümüzdeki Bakanlar Kurulu’nda resmi tatilin pazartesi, salı ve arifeye gelen Çarşamba gününü de kapsayacak şekilde uzatılacağı ifade edildi. Tatilin uzatılacağını geçici Bakanlar Kurulu’nun Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, bir gazeteye verdiği röportajda açıkladı.

TATİL 9 GÜNE ÇIKACAK
Yalçın Topçu, “Önümüzdeki Bakanlar Kurulu’nda resmi bayramın pazartesi, salı ve arifeye gelen Çarşamba gününü de kapsayacak şekilde uzatılacak” dedi. Resmi karar çıkana kadar Kurban Bayramı tatili günleri şöyle: 23 Eylül’de yarım gün çalışacak olan resmi kuruluşlar, Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 24 Eylül Perşembe, ikinci günü 25 Eylül Cuma, üçüncü günü 26 Eylül Cumartesi ve son günü 27 Eylül Pazar günü tatil olacak. Resmi tatilin sona ermesiyle birlikte 28 Eylül Pazartesi günü tekrar işbaşı yapılacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*