GÜNDEM: “Terkedecekler”

GÜNDEM: “Terkedecekler”

Iğdır’da polis servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. 13 polis memurunun şehit olduğu bildirildi.

Dilucu Sınır Kapısı’nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda, şehit sayısının 13 olduğu ve olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişinin de yakalandığını bildirildi.

Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, bu sabah saat 08.45 ile 09.00 arasında Iğdır-Aralık karayolu Çamurlu köyü mevkisinde, Dilucu Karahudut Kapısı’nda vatandaşlara hizmet veren polis memurlarını taşıyan servis aracı ile bu araca koruma görevi yapan Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı 2 zırhlı araca terör örgütü mensupları tarafından bombalı saldırı yapıldığı hatırlatıldı.

Saldırılar sonucu 13 polisin şehit olduğu, bir özel hareket polis memurunun ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olay akabinde başlatılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişi yakalanmış ve operasyonlar devam etmektedir. Devletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği için gece gündüz demeden, görev yapan kahraman polislerimize yapılan bu hain saldırıyı esef ve şiddetle kınıyoruz. Şunu asla ve asla unutmayalım ki vatanımızı bölmeye, birlik ve beraberliğimizi yıkmaya hainlerin gücü yetmeyecektir. Bu vesileyle Iğdır halkı adına merhumlara Allah’tan rahmet acılı ailelerine ve yakınlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz”

BAKAN ALTINOK: TERÖRİSTLER SİLAHLARINI BIRAKIP MEMLEKETİMİZİ TERK EDECEK

Ankara’dan hava yolu ile Iğdır’a gelen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Vali Davut Haner’in makamına geçerek son durumla ilgili bilgi aldı. Ardından bir açıklama yapan Bakan Altınok, 2 gün önce Dağlıca’da 16 vatan evladının şehit olmasının ardından bugün de Iğdır’da 13 polis memurunun maalesef şehit düştüğünü söyledi. Bütün millete, kederli ailelere başsağlığı, asker ve polislere rahmet dileyen Altınok, bu hain saldırıların kendilerini hiçbir zaman yıldırmayacağını belirtti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*