TURİZM: Kontenjanlar arttı

TURİZM: Kontenjanlar arttı

Okulların açılış tarihinin 28 Eylül’e ertelenmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı, hem daha fazla kişinin tatil yapmasını hem de iç turizmin canlanmasını sağlayacak. Rusların açığını kısmen de olsa bayram ve tatil kapatacak
Okulların açılış tarihinin ertelenmesi ve Kurban Bayramı, hem iç turizmdeki talepleri artıracak hem de daha fazla insanın tatil yapmasını sağlayacak.

Okulların açılışının 28 Eylül’e ertelenmesinin ardından, turizmin başkenti Antalya’da dış pazarın yanı sıra iç pazara ağırlık verilerek, Türk misafirler için bazı otellerde kontenjanlar artırıldı.

Kurban Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla Türk misafirlere yönelik organizasyonlara önem veren otel işletmecileri, yerli turistler için yemek programlarından eğlenceye farklı etkinlikler organize etti.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, Kurban Bayramı rezervasyonlarının başladığını ve iyi gittiğini söyledi.

Okulların açılış tarihinin ertelenmesinin ardından rezervasyonların ivme kazandığına dikkati çeken Kızıldağ, bütün otellerde Kurban Bayramı’na yaklaşan haftada yüzde 80’lerin üzerinde doluluk olacağını belirtti.
“Yüzde 100 dolan oteller var”
Kızıldağ, Antalya’da bayram için yüzde 100 doluluk oranını yakalamış oteller bulunduğunun altını çizerek, “Şu anda genel olarak ise yüzde 70 civarında ama son dakika satışlarıyla 80’leri, 90’ları bulacaktır. Her zaman öyle oluyor” diye konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*