GÜNDEM: Genelkurmay’dan açıklama

GÜNDEM: Genelkurmay’dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde yaşanan saldırının çatışma ile ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafında yapılan açıklamada, yola döşenen el yapımı patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı askeri aracın ağır hasar gördüğü, saldırıda şehit ve yaralananlar olduğu ifade edildi.

Bölgede hava destekli başlatılan operasyonda iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile ait toplam 13 hedefin vurulduğu kaydedildi. Olumsuz hava koşullarına rağmen sürdürülen operasyonla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verileceği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.”

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde gerçekleştirilen mayınlı saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada hayatını kaybedenler ve yaralılar olduğu belirtilirken ölü ve yaralı sayısı hakkında herhangi bir bilgi verilmemişti.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*