Quaresma Haykırdı.

SPOR: Quaresma haykırdı

Bayern Münih Kulübü mülteciler için yapılacak projelere 1 milyon euro aktaracak, Augsburg ile oynanacak lig maçında 1 Alman ve 1 mülteci çocuk el ele sahaya çıkacak. Portekiz-Fransa maçı öncesi hayatını kaybeden mülteciler için saygı duruşu yapılacak. Bodrum’un Akyarlar yöresinden 17 kişiyle birlikte mültecileri taşıyan lastik botla yola çıkan ve açık denizde hayatını kaybeden 3 yaşındaki Suriyeli çocuk Aylan Kurdi’nin, sahile vuran cansız bedeninin fotoğrafı tüm dünyada yankı bulurken, Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma’nın Suriyeli çocuk için kişisel bloğundan kaleme aldığı yazı, futbol dünyasını harekete geçirdi.

Quaresma’nın çağrısına Bayern duyarsız kalmadı
Kendisi de çocuk babası olan Quaresma, mektubunda “Bu sorunu çözmek bizim elimizde. Bunu önlemek için kayıtsız kalamayız” dedi, yardım kampanyaları bir bir gelmeye başladı. Bayern Münih Kulübü, mütleciler için yapılacak projelere 1 milyon euro aktaracağını açıkladı. Mülteciler için eğitim kampı kurmayı planlayan Alman kulübü, çocuklar ve gençler için bedava yemek ve kalacak yer sağlayacak. Bayern Münih, Augsburg ile oynayacakları iç saha maçında özel bir organizasyon yapacak ve 1 Alman çocuk ve 1 mülteci çocuğu sahaya el ele çıkartacak.

Borussia Dortmund Kulübü de UEFA Avrupa Ligi maçına 220 mülteciyi davet ederken, bugün oynanacak Portekiz-Fransa milli takımları hazırlık maçı öncesinde de hayatını kaybeden mülteciler için saygı duruşunda bulunulacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*