Partimi İktidar Yaptım!..

SİYASET: Partimi iktidar yaptım!..

Başbakan Yardımcısı olmasıyla birlikte partisini de iktidar yaptığını söyleyen Tuğrul Türkeş “Beni kimse partimden atamaz” dedi.

“Kritik bir dönemde görev aldığını” belirten Türkeş, ilk yurt dışı ziyaretini Kıbrıs’a yapacağını açıkladı. Türkeş, Türkiye’de ilk defa uygulanmakta olan seçim hükümeti ile ilgili bazı ayrıntıları da paylaşmak istediğini sözlerine ekleyerek, “kurulmuş olan 63. hükümet bir seçim hükümetidir. Altını çizerek söylüyorum bu bir koalisyon değildir. Buradaki oluşum toplanma veya müşterek çalışma ortamı anayasal çerçevededir” dedi.

Türkeş’in konuşmasından satır başları:

“Bazı detaylar hakkında açıklamalarda bulunmak istiyorum; kurulmuş olan 63. Hükümet anayasa yasası gereğince oluşturulmuş bir seçim hükümetidir, bu bir koalisyon değildir.

Bu çerçevede görev üstlenen bakanların birbirlerini sevmesi, kabul etmesi veya ailece görüşmeleri beklenmemektedir. Seçim hükümetindeki,lerin aynı görüşlere sahip olması da beklenmemektedir. Açıklamaların çoğunu çok yadırgadığımı bildirmeliyim. Bu bir koalisyon değil, anayasal sorunluluk. Anayasayımızı bilmeyen bu insanların bu ülke yönetimine talip olmaları tuhaftır.

MHP’Yİ İKTİDAR YAPTIM
Makamları çıkar ve imtiyaz olarak değerlendiren kişilerin eleştirileri ilgi alanım değildir. Bu konuların çok meraklısı var, üzerine basa basa söylüyorum. Siyaset sistemi kilitleme alanı değil. Burası çözüm üretme alanıdır. Benim yaklaşımım hep böyleydi. Türkiye’nin meselelerine çözüm getirmeyip yol almak mümkün değildir. Bu ilkeler ışığında herkes şunu bilsin; Benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle benim partim MHP de iktidar olmuştur. Bunu kim görmezden gelmiştir, tabii ki görmek istemeyen… Şahsıma insafsızca eleştiriler o yüzden yapılıyor. Ben partimi iktidar yaptım. Beni ondan partimden atmaya çalışıyor.

MİRAS DİNEN HAKTIR
MHP’yi iktidardan uzak tutmak hangi akla hizmet etmek. Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olarak suçluyorlar. Ben bu ithamı aslında kabul ediyorum. Miras konusu haktır ve helaldir. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz bunu söyleyin. Ülke kaosa sürükleniyor bir tekme de ben mi atsaydım… MHP iktidar sorumluluğundan kaçıyor.

Üzülerek gördüm ki hakkımda laf etmeye yeltenenler yani beni eleştirenler iki sarhoş ve 3-5 çakaldan ibaret.

Rahmetli babam büyük bir insandı kendisiyle iligili asla incitici bir cümle kullanmam.

Ülkücü camiaya ve Devlet beye sesleniyorum. İlla atılmam gerekiyorsa buna ülkücü camia karar vemelidir.

Benim işim Devlet Bey’e akıl vermek değildir. Ama bugüne kadar sadece sözde ocakçılar tehdit fermanları yayımlıyorlar. Devlet ve millet düşmanları ortalıkta cirit atarken namlularınızı bana doğrultmak hangi terbiyenin eseri?”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*