CHP'den izin yok mu?

SİYASET: CHP’ye izin yok

CHP’den yapılan açıklamada, 7 Haziran seçimleri öncesinde “bağımsız” olarak atanan Adalet Bakanı Kenan İpek’in, cezaevindeki tutukluları ziyaret etmek isteyen CHP heyetine izin vermediği açıklandı.

İşte konuyla ilgili bazı detaylar:
CHP Basın Birimi’nden yapılan yazılı açıklamada, Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP heyetinin, daha önce “tutuklu gazeteciler ve IŞİD tutuklusu O.G. ile cezaevinde görüşmeler yaparak rapor hazırladığı” hatırlatıldı.

Heyetin, “Sincan Cezaevinde bulunan, MİT tırlarını soruşturan savcılar, IŞİD üyeliği iddiasıyla tutuklu kadınlar ve Malatya Cezaevinde şiddete uğradıklarını iddia eden tutuklularla görüşmek için” adalet bakanlığı’na yazdığı yazıya olumlu cevap verilmediği ileri sürülen açıklamada, “Adalet Bakanlığı Müsteşarı iken Anayasanın 114. maddesi gereğince, 7 haziran seçimleri öncesinde ‘bağımsız’ Bakan olarak atanan Kenan İpek, cezaevindeki tutukluları ziyaret etmek isteyen CHP heyetine izin vermedi” ifadesi kullanıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ağbaba da özellikle son dönemde, cezaevlerinde işkence ve kötü muamele iddiasıyla kendisine ve TBMM İnsan Hakları Komisyonuna yazılmış çok sayıda mektup aldıklarını kaydetti.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*