23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinlikleri çerçevesinde 19 Nisan 2015 Pazar günü Stockholm Kungstradgarden'de Türk günü ve etkinlikleri düzenlendi ve İsveç Beşiktaşlılar Derneği olarak bu önemli günde Beşiktaş sevgisini kitlelere yaymak ve bayrağımızı İsveç'te en yukarıya taşımak için çalışmalar gerçekleştirdi.

SPOR: Kuzeyin Kartalları coştu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 19 Nisan 2015 Pazar günü Stockholm Kungstradgarden’de Türk günü ve etkinlikleri düzenlendi. İsveç Beşiktaşlılar derneği de aktif olarak etkinliklerin içinde yer aldı. İşte yapılan çalışmaları da şöyle aktardılar:
“İsveç Beşiktaşlılar Derneği olarak bu önemli günde Beşiktaş sevgisini kitlelere yaymak ve bayrağımızı İsveç’te en yukarıya taşımak için aşağıdaki çalışmalar yaptık; Dernek olarak etkinlik alanında stand kiralaması yapıldı, Kartal Yuvas’ından ürün satın alınarak standda Beşiktaş taraftarlarına resmi ürün satışı yapıldı. Beşiktaşlılığı ile bilinen oyuncu Berk Oktay tüm masrafları Derneğimiz tarafından karşılanarak Stockholm’de ağırlandı ve etkinlik  boyunca standımızda durarak hem hayranları ile buluştu hem de ürün satışına katkıda bulundu. Berk Oktay’ın standımızda bulunması nedeni ile gerek güzide rakiplerimiz  Fenerbahçe ve Galatasaray standları olsun gerekse diğer Derneklerin standları boş kaldı. Gün içerisinde standımızı diğer takım taraftarları dahil olmak üzere 2.800 kişi ziyaret etti. İsveç Beşiktaşlılar Derneği üye yapım çalışmaları yapıldı ve  28 yeni üye kaydı yapıldı.”

 

isvec_bjk_23nisan_2a

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*