Sirke zayıflatıyor mu?

SAĞLIK: Nasıl zayıflatıyor?

Yaza sayılı günler kala kadınların en büyük sorunlarından kilo sorununa sirke ile çözüm geldi. uzmanlar sirkenin faydaları ve zayıflamak için nasıl kullanılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

sirke kullanımı hakkında bazı detaylar:
“Sirke aslında sayısız faydası olan ve kimyasal adıyla asetik asit olarak geçen bir türevdir” diyen Hale Taşgın, sirkenin zayıflamaya dolaylı da olsa etki ettiğini fakat çok dikkatli bir şekilde uygulanması gerektiğinin altını çizdi.
Sirkenin kansızlığa iyi geldiği, göz ve iltihaplanmalara karşı fayda sağladığını bildiklerini anlatan uzmanlar şöyle konuştu:
“Hatta sirke ve zayıflama konusu gündeme gelmeden evvel hepimiz sirkeyi farklı şekillerde kullandık, özellikle içerisindeki antibakteriyel temizleyici özelliğinden ötürü yeşillerin ve sebzelerin temizliğinde kullandık. Şimdi zayıflama açısından baktığımızda birden fazla sirke çeşidi olmasına karşın ilk olarak elma sirkesini en fazla kullanıyoruz çünkü son yıllarda yapılan bir araştırma sonucuna göre, elma sirkesinin, trigliserit ve LDL kolesterol düzeylerinde azalma sağladığını ve kandaki yağlanma seviyelerini düşürdüğü saptamıştır.”
uzmanlar sirkenin oldukça fazla faydası ve zayıflamaya yardımcı bir besin olmasına rağmen, özellikle mide ve bağırsak sorunu olan kimseler tarafından kullanılmamasını önerdi.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*