Çarşı davası ertelendi

SPOR: Dava ertelendi

Beşiktaşın taraftarının yer aldığı Çarşı davası ertelendi. ‘Hükümeti devirmeye teşebbüs’ iddiasıyla 35 kişinin yargılandığı ‘Çarşı’ davasının ikinci duruşması bugün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İddianamede şikayetçi olan polisler bugün Çarşı grubundan şikayetçi olmadıklarını söyledi. Dava 26 Haziran’a ertelendi
İşte detaylar Kamuoyunda ‘Çarşı davası’ olarak bilinen, Gezi olaylarında ‘hükümeti devirmeye teşebbüs’ ettikleri iddiasıyla suçlanan 35 sanığın yargılanmasına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi. Saat 10:00’da başlayan davada ilginç bir gelişme yaşandı. İddianamede şikayetçi olarak görülen polis memurları Çarşı Grubu’ndan şikayetçi olmadıklarını söyledi. Polisler ayrıca Emniyet’te ifadelerinin alınmadığını söyledi.
Çarşı Gurubu’nu görmediklerini ve onlarla çatışmadıklarını da belirten polisler, olaylar sırasında yaralanan bir polis memuru da yaralanmasının sebebinin başka bir grupla yaşadığı çatışma olduğunu kaydettiler.
DAVAYA YENİ HAKİM BAKIYOR
Davanın hakimi Metin Tamirci, 4. Agir Ceza Mahkemesi’ne ataninca Fenerbahçe ve Çarşı Davası’na bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başına Ahmet Civelek atanmisti.
Duruşmayı Uluslararası Af Örgütü’nden Barbara Neppert ve Almanya’da futbol davalarında uzman 2 kadın avukat da bulundu. Hürriyet gazetesinden Kenan Başaran’ın haberine göre Çağlayan Adliyesi’ne girişteki yoğun güvenlik önlemleri adliyenin girişinde uzun kuyruklara neden olunca sinirler gerildi. Zaman zaman yuhalama ve ıslık sesleriyle durum protesto edildi.

Diğer detaylar:
Tanık olarak duruşmada ifadelerine başvurulan polislerden Hasan Can ve Ercan Sezgin sanıklardan Erdem Işık’ın evinde yapılan aramada bulunan pet şişenin içindeki maddenin bomba düzeneği olmadığını uyuşturucu madde olduğunu ve bunu da Erdem Işık’ın abisi Emrah Işık’ın üstlendiğini ve bu konuda yargılanıp ceza aldığını söyledi.
Dava mahkeme heyeti tarafından 26 Haziran saat 09:00’a ertelendi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*