Şehit oldu

TÜRKİYE: Savcı şehit oldu

İstanbul Çağlayan Adliye Sarayı’nda dün iki terörist Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin aldı. Teröristlerle sekiz saate yakın müzakere yapıldı. Akşam saat 20.25’te Çağlayan Adliyesi’nde bulunan 323 numaralı odadan silah sesi gelmesi üzerine polis düğmeye bastı ve operasyon başlatıldı. Operasyonda Savcı Mehmet Kiraz ağır yaralandı. Savcı Kiraz kaldırıldığı Florence Nightingale Hastanesi’nde şehit oldu. İki terörist ise ölü olarak ele geçirildi. Operasyonun gerçekleştirildiği odada yaşanan dehşet binanın camlarına yansıdı…

İstanbul İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak ve İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi konuyla ilgili olarak hastane önünde açıklama yaptı.
Selami Albayrak, “Sayın savcımıza menfur bir saldırı gerçekleşti. Saldırı gerçekleştikten 2 dakika içinde Florence Nightingale Hastanemize ulaştırıldı. Hastanemize ulaştığında çok ciddi bir yaralanma olmuştu. Yapılan bütün müdahalelere rağmen, bütün girişimlere ve cerrahi ekibin ve hekimlerimizin gayretine rağmen, ne yazık ki bir görev şehidi verdik ve sayın Savcımızı kaybettik. Milletimizin başı sağolsun” dedi.
“SOLUNUMU, KALBİ TAMAMEN DURMUŞTU”
İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi de, “Ateşli silah yaralanması… Hem baş, hem göğüste. Tamamen solumu ve kalbi durmuş durumdaydı. Tüm müdahaleyi tüm ekibimiz yaptı ve hastayı hemen ameliyata aldık. Ancak ameliyata, her türlü müdahaleye rağmen maalesef şehit verdik. Geldiğinde hayatını kaybetmişti. Solunumu, kalbi tamamen durmuştu. Hiçbir hayati fonksiyonu yoktu. Saat 20.50 sıralarında geldi, 21.55’te kaybettik. Ama geldiğinde zaten kaybetmiştik. 1 saat boyunca müdahale ettik. Tüm ekibimiz burada hazır bekliyorduk. Savcımızı hemen aldık, maaasef tüm çabalarımıza rağmen kaybettik. Başımız sağolsun” dedi.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*