Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu’ndan mesaj

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı bayram mesajında, Başkomutan Mustafa Kemal’in bizzat yönettiği büyük taarruzun 26 Ağustos’ta başlayıp ve 30 Ağustos günü zaferle taçlandığını belirtti.
“Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bağımsızlık türküleri söyleyerek dalga dalga düşmanın üzerine yürüyen kurtuluş ordusu, işbirlikçilerinden de güç alan işgalci düşmanı vatan topraklarından atmış, ‘bağımsızlığımıza da birliğimize de göz diktirmeyiz, el uzattırmayız’ demiştir. 92 yıldan beri bu mutluluğu yaşıyor ve her 30 Ağustosu Zafer bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü olarak kutluyoruz

Bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramını kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitleri ve gazileriyle Kurtuluş savaşında canını, kanını vermiş Mustafa Kemal’in tüm silah arkadaşlarını minnetle şükranla anıyor, Kuva-yi Milliye destanında olduğu gibi ‘Yok edin insanın insana kulluğunu’ diye hem bir davette bulunuyor, hem de bu davetimin gereği için herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye çağırıyorum. Çağırıyorum ki ‘Bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçe’ yaşayalım”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*