Beş kıta ve 32 ülkeden 120 sporcunun dereceye girmek için mücadele edeceği şampiyona  İstanbul'da... Her yıl dünyanın farklı bir ülkesinde gerçekleştirilen ve dünya sıralamasında en yüksek puan getirisine sahip Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası  İstanbul'da başladı.

Şampiyona Kuruçeşme’de

Beş kıta ve 32 ülkeden 120 sporcunun dereceye girmek için mücadele edeceği şampiyona İstanbul’da… Her yıl dünyanın farklı bir ülkesinde gerçekleştirilen ve dünya sıralamasında en yüksek puan getirisine sahip Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası İstanbul’da başladı.
Beş kıta ve 32 ülkeden 120 sporcunun dereceye girmek için mücadele edeceği Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası, 23 Ağustos’ta son bulacak. Şampiyona, Gümüşdere’deki Burç Plajı ile Kuruçeşme arasındaki 40 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek. 2012 Course Race Asya şampiyonu Salih Alexander Çakır ve 2013 Slalom Dünya ikincisi Merve Ceylan başta olmak üzere Türk sporcular da şampiyonada kürsüye çıkabilmek için mücadele edecek. Dereceye giren sporcular, 35 bin dolarlık para ödülünü paylaşacak Kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular, 35 bin dolar tutarındaki para ödülünü paylaşacak.Rüzgar sörfünü andıran, ancak yelken yerine “kite” adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı olarak gerçekleştirilen kiteboard, dünyada en yeni su sporu olma özelliğini taşıyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*