Niran Ünsal - Playback yorumu

Playback tercih etmiyor!

Pop müziğin ünlü isimlerinin konserlerinde playback yaptıklarını söyleyen Niran Ünsal, “İnsanlar kandırılıyor. Bu kul hakkıdır” dedi.
Son zamanlarda çekilen kliplerin ahlak dışı olduğunu vurgulayarak magazin gündeminde bomba etkisi yaratan Niran Ünsal, her fırsatta konser rekoru kırdıklarını iddia eden pop müziğin üç ünlü ismi Hande Yener, Demet Akalın ve gülşen’e ağır eleştirilerde bulundu. Üç popçuyu topa tutan Ünsal, şunları söyledi:

‘Gülşen detone’
“Playback yaparak rekor kırıldığı dünyanın neresinde duyulmuş? Onlar öyle zannediyorlar. Biraz dünyaya baksınlar. Canlı konser nedir? Playback konser nedir? DJ playback çalıyor, ablalar ağzını oynatıyor ve insanlar buna ‘Harika konser’ diyor. Dinleyici de cahil. Bu insanlara prim veriyorlar. Playback yapıp insanları kandırıyorlar. Bu da kul hakkıdır. Ben Demet Akalın’ın ve Gülşen’in hiç canlı söylediğini görmedim. Gülşen en son Beyaz Show’a çıktığında rezaletti. Detone olmaktan şarkı söyleyemedi. Bunlar hasbelkader müzisyen olmuşlar.”
20 yıldır sahnelerde olduğunu ve playback’i tercih etmediğini söyleyen Ünsal, yılda en az 60 konser verdiğini dile getirdi. Ünsal, “İnsanlar beni canlı dinlemek istiyor. Playback yaptığımda insanları kandırmış gibi hissediyorum” diye konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*