CHP'li Süheyl Batum "Bu başarısızlığın sorumlusu kimse, Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur"

Batum’dan sert eleştiri

CHP’li Süheyl Batum “Bu başarısızlığın sorumlusu kimse, Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur”
Batum, dünkü yenilgiden sonra bir şeyler söyleyeceğini belirtti. siyaset bezirganlığı yapmayacaklarını ifade eden Batum, AKP’den yüzde 10 oy almak üzere yola çıkıldığının iddia edildiğini ancak alamadıklarını kaydetti.
‘AKP’DEN YÜZDE 10 ALACAĞIZ’
Batum, kendilerinin, seçimden önce yol gösterdiklerini vurgulayarak, kimin, “AKP’den yüzde 10 oy alacağız. Merak etmeyin herkes Ekmeleddin İhsanoğlu’nu sevecek” dediğini sorduklarını ancak cevabını alamadıklarını dile getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin de bir şeyler söyleyeceğini ifade eden Batum, “O az oy verdi, bu vermedi” tarzı söylemlerin kendilerinin sorunu olmadığını belirtti.
“CHP seçmenine yazık” diyen Batum, “Bizim ve MHP’nin oyu yetmez, AKP’den dahil oy alacağız” stratejisiyle yola çıkıldığını ifade etti. Batum, “Bu strateji başarılıysa tamam. Değilse, bu stratejiyi kim yaptı? Genel Başkan, AKP’den yüzde 10 oy alacağını kimden duydu? Bunları mutlaka soracağız. Kim CHP seçmeni kandırmamıza neden oldu? Biri var, o sorumludur” diye konuştu.
Batum, bu adayla olamayacağını söylediklerini, başka birilerinin de bir strateji ürettiğini, Genel Başkan’ın da onları dinlediğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Genel Başkanımız, birilerinin stratejisine uydu, ‘İhsanoğlu’nu aday gösteriyorum’ dedi. AKP’den oy almayı bırakın, mevcut oylar bile gitti. Burada bir yanlışlık var, en azından bize bunu söyleyecekler. CHP seçmenine yazık değil mi? CHP seçmenin tıpış tıpış, adam gibi gitmeyeceği, en azından fikrinin alınması gerektiği ortaya çıktı. O zaman bu strateji hatasıdır. Hani bazı kuruluşlar, yüzde 95 katılım olacağını söylüyordu. Onlardan bazıları bizim arkadaşlarımızla da teşviki mesaideydi. Bunları anlatacağız, soracağız, aksi siyaset bezirganlığıdır.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*