Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı balkon konuşması yaptı.

Erdoğan’dan balkon konuşması

Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde yaptığı balkon konuşması yaptı. Bu konuşmadan bazı detaylar ise şöyleydi:

“BU SEÇİMİ KAZANAN SADECE RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEĞİLDİR”

Erdoğan, “Sizleri bu tarihi günde demokrasinin ve milli iradenin bu zafer gecesinde en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez gerçekleşen halk oyuyla cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize, tüm dost ve kardeş ülkelere hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Şahsımı Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak tayin eden aziz milletime buradan şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına giden her bir kardeşime teşekkür ediyorum. Bize oy versin ya da vermesin oyunu kullanan bu tarihi günde tarihin yapılmasına ve yazılmasına katkıda bulunan her bir vatandaşıma teşekkür ediyorum. Yurt dışında bütün zorluklara rağmen sandığa gidip bu tarihi seçimde ilk kez oy kullanan kardeşlerime, gümrük kapılarında oy kullanan kardeşlerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 81 vilayetimizde bize hayır duaları eden kardeşlerime bugün buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Dost ve kardeş ülkelerden bize hayır dualarını gönderen özellikle de bugün Avustralya’dan Amerika’ya, Güney Amerika’dan Bosna Hersek’e, Japonya’dan Almanya’ya kadar Türkiye için milletin adayı için dua eden tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Kardeşlerim bugün bu seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir. Bugün milli irade bir kez daha kazanmıştır. Bugün demokrasi bir kez daha kazanmıştır. Bugün şahsıma oy verenler kadar şahsıma oy vermeyenler de sevenlerimiz kadar sevmeyenlerimiz de kazanmıştır” dedi.

“BUGÜN 77 MİLYON, 81 VİLAYET KAZANMIŞTIR”

Erdoğan, “Bugün 77 milyon, 81 vilayet kazanmıştır. Hiç kuşkusuz bugün yeni Türkiye, büyük Türkiye, öncü Türkiye kazanmıştır. Kardeşlerim sadece Türkiye değil, bugün Bağdat, Kabil, Beyrut, Saraybosna, Üsküp de kazanmıştır. Bugün Şam, Halep, Hama, Humus bugün Ramallah, Gazze, Kudüs de kazanmıştır. Bugün 77 milyon kadar yer yüzünde aziz milletimizin kardeşleri dostları kader arkadaşları gönüldaşları da kazanmıştır. Sevincimize ortak olan herkese bu büyük alandaki coşkuyu şehirlerinde, ülkelerinde gönüllerinde yaşayan herkese özellikle tek tek teşekkür ediyorum. Herkese buradan selamlarımı sevgilerimi yolluyorum. O meydanlardaki mitinglerimizde ‘Ramazan’ demediniz, ‘Sıcak’ demediniz, ‘Oruç demediniz ve meydanlarda bizimle aynı coşkuyu paylaştınız. Kapı kapı dolaştınız. Milletin adamına oy istediniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır” diye konuştu.

“GÖZÜN AYDIN TÜRKİYE”

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Duaları için Gazze’nin mazlumlarına teşekkür ediyorum. Hayır duaları için Suriyeli mazlumlara muhacirlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu akşam itibariyle Gazze’deki yaralı kardeşlerimizi, Türkiye’ye aktarmaya başlıyoruz. Buradaki hastanelerimizde inşallah onları tedavi altına alacağız. Rabbim şifalar versin. Türkiye’yi barışın ve adaletin umudu olarak gören ve bizim için hayır temennilerinde bulunan her bir dostumuza, kardeşimize teşekkür ediyorum. Bize bu toprakları, bu vatanı, bu bayrağı, kutsal bir emanet olarak bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Rabbim çıktığımız bu kutlu yolculukta yar ve yardımız olsun. Rabbim bizi mahçup etmesin. Rabbim ülkemizi, milletimizi, kardeşlerimizi, dostlarımızı, insanlığı korusun, esirgesin diye dua ediyorum. Gözün aydın Türkiye. Teşekkürler Türkiye. Allah’a emanet olasın Türkiye. Seçimlerimiz hayırlı olsun. Yeni Türkiye’miz hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*