Yaptığı konuşmada, Türkiye'nin içinde bulunulan aziz ve mübarek günlerde çok büyük sıkıntı içerisinden geçtiğini dile getirerek, Türkiye'nin içeride huzursuzluk, zıtlaşma, bölünme tehlikeleri, kutuplaşmayla, dışarıda da itibarsızlaşmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Büyük sıkıntılar içinden geçiyoruz”

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin içinde bulunulan aziz ve mübarek günlerde çok büyük sıkıntı içerisinden geçtiğini dile getirerek, Türkiye’nin içeride huzursuzluk, zıtlaşma, bölünme tehlikeleri, kutuplaşmayla, dışarıda da itibarsızlaşmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.
3 askerin şehit olduğunu hatırlatan İhsanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu, çocuklarımızı, gençlerimizi şehit edenlerin yanına kar kaldı. Teröristler artık yakalanamıyor. Bayrakları indirenler kaçıyor ama arkalarından nutuk atılıyor, hiçbir şey yapılmıyor. Türkiye böyle sıkıntılı bir dönemi bir daha yaşamak istemiyor, Türkiye bir ve beraber olmak istiyor, milli birlik ve beraberliğini korumak istiyor. Onun için Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’yi bir ve beraber tutan, bütünlüğünü koruyacak olanlardan yana olacaktır. Türkiye’yi ayrıştırmak, Türkiye’yi bölmek, Türkiye’de zıtlaşmayı sağlamak için çalışanların önüne set çekecektir. Türkiye’nin, yurt dışındaki itibarını, komşularıyla olan münasebetlerini düzeltecek bir insana ihtiyacı vardır.”

İhsanoğlu, şoförlerin, diplomatların rehin tutulduğunu ifade ederek, “Onları kurtarmak için teröristlerle oturup masa başında anlaşmalar yapılıyor. Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz, Irak’taki Türkmen kardeşlerimiz, Kerkük’ten kaçan kardeşlerimiz, Telafer’den kaçan 50 bine yakın insanımız, 50 derece sıcakta susuz, yemeksiz, gıdasız ramazan günü barınak arıyorlar. Birleşmiş Milletler’in Kürtler için yaptığını biz niye Türkmenler için yapmıyoruz, niye güvenlik bölgeleri yaratmıyoruz? Biz her yerde insanlık için gayret eden bir millet olarak tek başına Türkmen kardeşlerimizle niye daha yakından ilgilenmiyoruz?” diye konuştu.

Herkesi sevgi ve saygıyla kucakladığını söyleyen İhsanoğlu, “İnşallah 10 Ağustos’ta Türkiye’yi birleştiren, Türkiye’yi bir arada tutacak olan, milleti birbirinden ayırmayacak olan, devleti güçlendirecek olan, kendi siyasi görüşünü zorla kabul ettirmeyecek olan, siyasi partiler arasında ayrım yapmayacak ve herkesi kucaklayacak olan, 76 milyonun temsilcisi olan, Türk devletinin başı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletinin bütünlüğünün temsilcisi birisini seçeceksiniz” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*