Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeğin fiyatı sorulunca…

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu gazetecilerle buluştu. Basın mensuplarının soruları cevaplayan İhsanoğlu, ekmeğin fiyatı sorulunca basın mensubuyla kısa süreli tartışma yaşadı.
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na bir basın mensubu “Anadolu insanının sizin hakkınızda şöyle bir tespiti var; ‘Ekmeleddin İhsanoğlu, uzun sürü halktan kopuk kaldı. Halkın içerisine karışamadı.’ Mesela şöyle ilginç bir görüş var ; ‘Eminim ki sloganı ‘ekmek’ olan Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeğin fiyatı nedir bunu dahi bilmiyordur’ şeklinde görüşler belirtiliyor. Buna ne derseniz ? Ankara’da ve İstanbul’da ekmek ne kadar efendim ?” diye soru yönetti.

İhsanoğlu ise “Ekmeğin fiyatını bilmiyorsanız ben size söyleyeyim. Ekmek 1 Lira’dır. Halk ekmeği ise 60 Kuruş’tur. Cevabım yeterli değilse Siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir” dedi.

Basın mensubu ise İhsanoğlu’na “Ben halkın görüşünü yansıtmaya çalıştım” dedi. İhsanoğlu toplantıda gazetecilerin değişik konular hakkındaki sorularını şöyle cevapladı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*