BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI FİKRET ORMAN

“Adil olsunlar”

Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman, dünkü Kasımpaşa maçında yaşananların ardından BJK Plaza C Blok Divan Kurulu Lokali’nde basın toplantısı düzenledi ve gündeme ilişkin zehir zemberek açıklamalar yaptı.
İşte Orman’ın konuşmasından satır başları;

* Dünkü maçra emeğimiz hiçe sayılarak Beşiktaş katledilmiştir. Saman altından su yürütenlerin yarattığı kaos ortamlarıdır. Yönetimimiz göreve geldiği bugüne kadar çok kısa bir sürede stat izinlerini almış inşaata başlamıştır… Yönetimimiz, bütün yükümlülüklerini yerine getiren bir kurum haline geldi.

*Bu olaylar ilk önce Galatasaray maçında ortaya çıktı. Güvenlik ihlalleri nedeni ile 4 maç seyircisiz cezası aldık. Dünkü maçtan sonra tekrar bir kaos ortamı yaratıldı.

* Kasımpaşa maçında hakem bir kural hatası yapmıştır. Hakemin raporunda bunun değiştiği gözlenmekte. Dünyanın hiçbir yerinde müsabakadan sonra dünkü yaşananlar olmaz. Hakem maçtan sonra masaj olur, yıkanır maçla ilgili normal olan raporunu yazar. Dün yine Galatasaray maçında sahaya ikinci bir top girdi hakem tekmeyle uzaklaştırdı.

* Bu tip durumlarda hakemden ek rapor istenir. Bizim maçta hakem ne hikmetse hakem yarım saat içinde raporu yazmış, ve MHK başkanı dünyanın hiçbiryerinde olmayan tavırla basına çıkıp hakemin kararının doğru olduğunu ve arkasında durduğunu açıklamıştır.

* Dünkü maçta biz Kasımpaşaya yeniliriz, yeneriz, bu sporun içinde olan bişey. Mücadeleyi Zafer Bey ile maçı gayet dostane bir şekilde izledik. Biz haksızlığa karşıyız. Bu bir değil iki değil…

* Selçuk Dereli, Ali Aydın, Ahmet Çakar, Mustafa Çulcu gibi eski hakemlerimizin hepsi kural hatası olduğunu söyledi. Bir tek yayıncı kuruluşun hakem yorumcusu hakem Markus iki top oyundayken oyunun durması gerektiğini söyledi. Oyuncu topu eline aldıktan sonra artık tek top vardır.

“101. YILIMIZDA YEDİĞİMİZ GOLÜ BİR DAHA YEMEYECEĞİZ”
* Beşiktaş katledilecek bir kulüp değil 101. yılda yediğimiz golü bir daha yemeyeceğiz. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum.

* Sahaya bir taraftar dalıyor ve peşinden koşan yok, gelip oyuncuma vuruyor yine güvenlik müdahalesi yok. Galatasaray maçında sahamızın kapanmasının sebebi nedir. Kimse benim oyuncumun darp edilmesini konuşmuyor, benim oyuncularım yapmaması gereken sinirliliği göstermişler iki kırmızı kart gördük bu mu adalet.

“KİMSE BUNU YEMEZ”
* Kimse raporu sonradan değiştirerek ben bunu ilk gördüğüm anda çaldım demesin. Kimse bunu yemez. Temiz spordan bahseden kimse bunu yemez. Maç dün oynandı ve kural hatası yapıldı. Uçan Kartal’ımızı her olayda bir şeyle karşı karşıya bırakılıyor. Biz özel muamele istemiyoruz sadece adil olmalarını istiyoruz.

*Maç tekrarlanmalıdır, MHK üyeleri sonradan yazılan raporlara sığınmayarak vicdanlarına el koysunlar ve maçı tekrar oynatsınlar.

“YA ADAM GİBİ GÖREVİNİZİ YAPIN YA DA BIRAKIN”
* Hakem bırakın kural hatasını sağlık hatası yapmıştır. Hakem sağlıklı bir maç yönetmeyi kaybetmiştir. Benim oyuncuma bunu neden buradan attırıyosun dediği için kart göstermiştir. Adalete olan güvenimiz tamdır, kimsenin hakkının peşinde değiliz, doğru ve adaletin peşindeyiz, günahtır, ayıptır.

* Bütün teknik kadromuzla mücadele edeceğiz, yeni stadımıza geçeceğiz. Beşiktaş artık sessiz kalmayacaktır. Artık çok sert tepki vereceğiz, Herkes görevini layıkıyla adam gibi yapsın.. Görevlerini yapamayanlar da görevi bıraksın

Dün neler yaşandı
Spot Toto Süper Lig’in 15. haftasınsa Kasımpaşa – Beşiktaş maçının 31. dakikada Kasımpaşa’nın savunma oyuncusu Donk, oyunda topun olduğunu fark etmeyip saha kenarından gelen topu eline almış, bu esnada Beşiktaş, Almeida ile gol pozisyonuna girdiği sırada ise Donk, elindeki topu Almeida’nın ayağındaki topa doğru fırlatarak oyunu durdurmuştu. Hakem Barış Şimşek ise bu pozisyonda Donk’a sarı kart verip ve maçı hakem atışıyla başlatmıştı. Ayrıca 81. dakikada Beşiktaş atağı sırasında Kasımpaşa tribünlerinden atlayarak sahaya giren bir taraftar Fernandes’e tekme atttı. Kasımpaşalı oyuncuların etkisiz hale getirdiği taraftarı Beşiktaşlı Motta ve Almeida’nın tekmelemesiyle maçın hakemi her iki oyuncuyu da kırmızı kartla oyundan atmıştı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*