SPOR: Yalçın Kaya Yılmaz’a ceza

Sezonun ilk haftasında Olimpiyat Stadında oynanan Beşiktaş-Trabzonspor karşılaşmasında protokol tribününde alkol aldığı tespit edilen Beşiktaş yöneticisi Yalçın Kaya Yılmaz’a ceza geldi. Gerekli birimlere karar iletildi.


Bakanlıktan alınan bilgiye göre; konuyu araştıran spor savcısı, Beşiktaş yöneticisi Yalçın Kaya Yılmaz hakkında yasaklama kararını güvenlik birimlerine iletti.
“BJK-Trabzon müsabakasında protokol tribününde içki içildiğine dair yapılan tespit ile ilgili olarak;
a) İstanbul Emniyet Müdürlüğünce konu Spor savcısına intikal ettirilmiştir. Spor savcısı BJK yöneticisi Yalçın Kaya YILMAZ hakkında koruma kararı (soruşturma süresince yasaklama kararı) verilmesi konusunda Spor Güvenlik Şubesine talimat vermiş. Yarın kendisine tebligat yapılarak yasaklılık durumu sisteme işlenecek.
b) Aynı konu ile ilgili olarak internet üzerinden bir BJK kongre üyesi Spor savcılığına suç duyurusunda bulunmuş. Bu şikayet hakkında ve diğer gazete haberleri hakkında delillerin toplanması ( Şahit ve kamera görüntüleri) için emniyete talimat verilmiş. Delillerin toplandıktan sonra diğer kişiler hakkında da men konusunda talimat verilebilecektir.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*