EKSTRA: Nezleye ışık tedavisi

KBB Uzmanları, burun tıkanıklığı, akıntı, hapşırma yapan ve tedaviye rağmen iyileşmeyen inatçı alerjik nezlede ışık tedavisinin iyi sonuç verebileceğini söyledi. Işık tedavisi, yani rhinolightın özel dalga boylarında olduğunu dile getiriyorlar.


Yüksek yoğunluklu ışık içerdiğini ve hem mevsimsel hem de tüm yıl süren alerjik nezle tedavisinde kullanılabileceğini dile getiren uzmanlar, ‘Rhinolight, burunda kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşırık gibi her türlü şikayeti azaltan ve yok eden, etkinliği dünya çapında bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir sistemdir ve alerjik vakalarında etkilidir” dedi.
Yöntemin, 14 yaşın üzerinde alerjik nezlesi olan bütün hastalarda kullanılabileceğini belirten uzmanlar, “Sadece hekim kontrolünde güvenle kullanılan rhinolight tedavisi birbirini takip eden 2 hafta içinde uygulanan 4-8 seansta gerçekleştirilir. Uygulama süresi oldukça kısa ve her bir burun deliği için 2-3 dakikadır. Rhinolight uygulanan bölgelerin yüzeyinde ne ısı ne de acı hissedilir. Özel mekanizması sayesinde, dokulara hiçbir şekilde zarar vermez. Bu nedenle alerjik nezlesi olan hastalarda uzun dönemli tedavide dahi güvenle kullanılabilir. Alerji semptomlarının görüldüğü durumlarda rhinolight tedavisine mümkün olduğunca erken başlamak gerekir. 1-2 seans sonrasında bile iyileşmeler gözlenebilir ancak kesin yanıt için mutlaka tedavi sonuna kadar beklenmelidir” diye konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*