DEMİRÖREN’DEN DAVA

Beşiktaş’ın eski başkanı Yıldırım Demirören ibra edilmemesinin ardından Beşiktaş’ı dava etti. Yönetim konu hakkında bir açıklama yaptı. Beşiktaş Kulübü tarafından aklanmayan Yıldırım Demirören’in açtığı dava ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Şirketimiz eski yönetim kurulu üyelerinden Yıldırım Demirören, Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal, 28.12.2012 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında haklarında alınan ibra edilmeme kararlarının hükümsüzlüğü ile şahsi kusur ve eylemlerinden dolayı şirkete karşı sorumlu olmadıklarının menfi tespit davası niteliğinde olmak üzere, tespiti ve hükmen ibralarına karar verilmesi talepli olarak İstanbul 31. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2013/74 E. sayılı dosyası ile Şirketimiz aleyhine dava açmışlardır.”
Açıklamada davanın ön inceleme aşamasında olduğu bildirildi.
-Dilekçede neler yazıyor?-
Beşiktaş’ın eski başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra dönemin yöneticileri Ertuğrul Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açan Avukat Aydoğan Semizer, üç müvekkilinin Beşiktaş A.Ş.’ye hiçbir zaman zarar vermediğinin tespiti ile hükmen ibra edilmeleri talebinde bulundu.
Medyada yer alan habere göre; Semizer’in mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde ise “Üzülerek söylüyoruz ki ibra edilmeme kararı, şirketten yüz milyon lira civarında alacaklı olan müvekkilim Demirören’in bu alacağını ödememe yolunda bahane üretme, onun adı üzerine gölge düşürerek alacağı hakkında şaibe yaratma çabasıdır” denildi. Dilekçede ayrıca şu ifadeler yer aldı:
“Müvekilime ‘Ya paradan vazgeç ya da senin hakkında davalar açar, şaibe yaratırız. Sen de bu şaibeden kurtulamazsın’ denilmektedir. Müvekkillerim hırsızlık mı yapmışlardır? Bilançolara yansımayan bir işlem mi vardır? Yasaya aykırı, gizlenmiş, saklanmış bir eylemleri mi vardır? Müvekkillerimizin ibra edilmeme sebebi nedir? Davalı şirketin bu soruları mutlaka cevaplaması gerekmektedir. Müvekkilerimin ibra edilmeleri gerektiğinin, yani şirkete karşı sorumluluk hallerinin bulunmadığının hakmeye kararıyla belirlenmesini talep ediyoruz.” diyerek itirazda bulunuldu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*