KARTAL GALİBİYETE KÜSKÜN

BJK SON DAKİKA SPOR HABER:
Beşiktaş bu sonuçla geride kalan 17 haftada 6’ncı yenilgisini aldı. İzmir temsilcisi ise 14’üncü galibiyetini elde etti.

İlk 2,5 dakika iki takımın da skor üretemediği maçın ilk basketini Pınar Karşıyaka Thomas’ın ellerinden buldu. Hücumda 3 sayı çizgisinin gerisinden isabetli şutlar bulmaya başlayan Beşiktaş, 6. dakikayı 11-4 önde geçti. Çeyreğin sonunda hücumdaki etkisini artıran Pınar Karşıyaka, rakibini yakaladı ve ilk çeyrek 16-16 berabere bitti.

İlk çeyreğin sonundaki etkili oyununu ikinci periyota da yansıtan İzmir temsilcisi, skor serisini 13-0’a çıkardı ve 12. dakika içinde 21-16’lık üstünlük sağladı. Oyunda dengeyi sağlayan Beşiktaş, bulduğu 7-0’lık seriyle 15. dakikayı 23-21 önde tamamladı. Yakaladığı üstünlüğü devrenin sonuna kadar koruyan Beşiktaş, soyunma odasına 32-28 üstün gitti.

Üçüncü çeyreğe iki takım da savunmada sert ve karşılıklı basketlerle başlayınca maçın 25. dakikası Beşiktaş’ın 40-38’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin kalanında pota altını etkili kullanarak sayılar üreten konuk ekip, final periyotuna 4 sayılık skor avantajıyla girdi: 45-49

Son çeyreğe Can Maxim Mutaf’ın skorer oyunuyla başlayan Pınar Karşıyaka, Thomas’ın sayılarıyla farkı 36. dakika içinde çift hanelere (49-60) taşıdı. Aldığı moladan sonra oyuna iyi dönen siyah-beyazlılar farkı 2,5 dakika kala 4’e (57-61) indirdi. Rakibini oyuna ortak olmasına izin vermeyen Pınar Karşıyaka maçtan 70-59 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi, Beşiktaş’tan 20 sayı üreten Serhat Çetin oldu. Pınar Karşıyaka’da ise Thomas 16, Can Maxim Mutaf 15 sayı kaydetti. Can Maxim Mutaf 15 sayısının 12’sini son çeyrekte atarak takımının galibiyetinde büyük rol oynadı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*