BEŞİKTAŞ TERTEMİZ

KENT HABER: Çevre düzenlemesi ile ilgili detayları yakından takip edebilir atık yağların toplanmasında yardımcı da olabilirsiniz. Beşiktaş kentlileri gerek cam şişe toplanmasında gerek atık yağlar için dağıtılan kutulara kadar bir çok detayı yakından takip edebilme olanağı buluyor. Beşiktaş’ta çevre temizliğine verilen hassasiyet gözler önüne seriliyor. Beşiktaş kentlilileri gerek cam şişe toplanmasında gerek atık yağlar için dağıtılan kutulara kadar bir çok detayı yakından takip ediyor. Beşiktaş Belediyesi bu konudaki açıklamaları şöyle kentli ile paylaşıyor:
“Atık yağların toplanması: Bu toplama işlemi de haftanın her günü yapılmaktadır. Atık yağlar iş yerleri ve evlere dağıtılan kaplar aracılığı ile yapılmaktadır. Toplanan atık yağlar sadece bio dizel üretiminde kullanılmaktadır. Bu atıkları toplama ve tekrar üretimde kullanılması işlemini belediyenin anlaşma yaptığı lisanslı toplama firmaları yapmaktadır.
Şişe ve camların toplanması: Bu toplama için şişe kumbaraları vasıtası ile toplama yapılır ve yeniden üretim ham maddesi kaynağı olarak kullanılmaktadır.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*