SPOR: Gitsin kendine hediye alsınDerbiye Portekizliler ve Brezilyalılar damga vurdu. Müthiş tempolu maçta Beşiktaş, Simao ve Almeida ile öne geçti. Fenerbahçe’den Alex ve Cristian takımlarını ayakta tuttu. Yenilmezlik unvanlarını 26’ya çıkardı.

“Yeni yasadan korktular”
Sonradan iptal edilen Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine konuk taraftar alınmaması’ kararının perde arkası çok ilginç. Yöneticiler, 6222 sayılı yasada yer alan, “Maç öncesinde ve sırasında taraftarların toplandığı yerlerde çıkacak olaylardan kulüpler sorumludur” maddesi yüzünden derbilere rakip taraftarların gelmesini istemiyor.

“Hediyenin böylesi”
Fenerbahçeli bir taraftar, 30. yaş gününü kutlayan Volkan’a, armağan alması için para gönderdi. Lig TV muhabiri Ömer Güvenç, bir taraftarın verdiği 200 TL’lik banknotu canlı yayında milli kaleciye uzatıp, “Bir taraftar, kendine hediye alman için bu parayı gönderdi” dedi. Volkan Demirel, bir anlık şaşkınlıktan sonra parayı aldı.

“Vay uyanıklar”
Bazı Fenerbahçeli taraftarlar eski maçların biletleriyle stada girmeye kalktı. Derbi öncesi geçersiz biletler turnikeyi kilitledi. Gerçek bileti olanlar da içeri giremedi. İzdihamda telle tutturulan tribün kapısı kırıldı.

“Faciadan dönüldü”
Dışarıda bekletilen bin kadar Fenerbahçe seyircisi kapılara yüklenince izdiham çıktı. Maç başlamasına rağmen içeri giremeyen bin kadar sarı-lacivertli taraftar, kapıları ve camları kırarak tribünlere yöneldi. Oyun bu sırada duraklarken, çok sayıda taraftar ezilme tehlikesi atlattı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*