SPOR: Kalesinde ‘Cenk’ ettiBeşiktaş, büyüklerin puan kaybettiği haftada Pektemek’in golü ve panter kesilen Cenk sayesinde uçtu. Üç önemli açı vardı maçta.. Beşiktaş farkı kaçırdı. Mersin beraberliği kaçırdı. Cenk, Beşiktaş’ı kurtardı.. Siyah beyazlı takım ilk yarıdaki 30 dakikalık fırtına sonrasında golü buldu. Sonra durdu Kartal. Mersin kaçırdıkça kaçırdı. Cenk işte bu anlarda sahneye çıktı. Öyle kurtarışlar yaptı ki Beşiktaş’a 3 puanı getirdi. Bir önceki lig maçına göre 8 isim farklıydı Beşiktaş’ta. Carvahal bol deneme yanılmalar ile doğruyu bulmaya çalışıyordu. Quaresma’nın dönüşü vardı.. Kesik kesik resitali renk kattı Mersin’e de sahaya da Beşiktaş’a da…Kartal özellikle ilk yarıda alan savunmasını çok iyi yaptı. Bu savunma anlayışını ikinci yarıda zaman zaman uyguladı. Futbol iyi miydi?.. Fena değildi.. Sonuçta kritik bir Fenerbahçe maçı öncesi 3 puan alarak moral buldu. Hele de Trabzon, Fenerbahçe, ve Galatasaray’ın puan kaybettiği haftada ganimeti buldu. Mersin’e de değinirsek iyi pozisyonlar yakaladılar. Genelde geriye çekilseler de pozisyonlar gole çok yakındı. Ama Cenk’i geçemediler.. Ve maç.. Beşiktaş ilk yarıya tempolu başladı. 21’de sağ kanatta Hilbert topla buluştu. Onun yerden ceza sahasına çıkardığı topta, Mustafa direğin dibine topu nefis gönderdi: 0-1. Bir dakika sonrasında Veli şık çalımlarla geldi, ceza sahası yayının hemen üstünden harika bir şut çıkardı. Top direkten döndü. 30’dan sonrasında Beşiktaş’ta film koptu. Mersin canlandı. 38’de Ben Yahia, ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda topla buluştu. Şık bir bilek hareketi sonrasında şutunu attı; Cenk zorlukla çıkardı. 42’de bu sefer Beto vardı sahnede.

CENK, CENK, CENK…
Sağ kanattan gelen ortada Beto voleyi vurdu, Cenk yine başarılıydı. İkinci yarı dengeliydi. 73’te Beşiktaş müthiş bir gol kaçırdı. 6 pasın içinde topla buluşan Quaresma topu boş kaleye gönderemedi. 79’da sıra Holosko’daydı… Quaresma topugetirdi.. Sağ ayağının dışıyla nefis bir pas attı. Holosko, İbrahim’e takıldı. 84 nefeslerin kesildiği andı. Erman serbest vuruşta ortayı yaptı. Çağdaş kafayı vurdu, Cenk direğin dibine gelen topu çıkardı.

FORMANIN HAKKINI VERDİ
Beşİktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Guti, Almedia ve Fernandes’i İstanbul’da bırakarak başlattığı kadro operasyonunu Mersin’de sürdürdü. Portekizli çalıştırıcı, Edu’yu ilk 11’e almayarak formayı Mustafa Pektemek’e verdi. Pektemek de Hilbert’in asistinde golünü atarak formaya olan özlemini dosta düşmana duyurdu. Lig ve Avrupa’da oynanan 9 maçın 4’üne ilk 11’de çıkan Pektemek, ikinci golünü kaydetti.
(Sabah)

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*