SPOR: Guti özetledi: Kefalet yok duruşma tarihi belli değilBeşiktaş’ın İspanyol yıldızı Guti Hernandez, ülkesinde Katalan radyosu ONA’ya verdiği demeçte şike soruşturmasına da değindi. Türkiye’de şike ve teşvik soruşturmasının detayları ile ilgili yöneltilen bir soruya Guti’nin verdiği cevap ise İspanyol futbolcunun yaşanan olayların ve alınan kararların şaşkınlığını üzerinden atamadığının da göstergesiydi.
-Yaşananlar hakkında detaylı yorum yapmayan tecrübeli oyuncu, “Çok iyi bilmiyorum, o yüzden çok fazla şey söylemek istemiyorum” dedi.
-Türkİye’nin İspanya’dan çok daha farklı bir yer olduğunun da altını çizen Guti, Metris Cezaevi’nde ziyaret ettiği Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’nun durumlarını şöyle değerlendirdi: “Burada adalet sistemi farklı, İspanya gibi değil. Kefalet yok, duruşma tarihin belli değil.
-Onların dışarıda olmaları hoşuma giderdi. Bizim de bunlardan dolayı kötü etkilendiğimiz gerçek. Moral vermek için ziyarete gittik. Asla bir cezaevinde olmadım. Benim için şaşırtıcıydı. Çok güçlü bir etkisi olmadı. Sınıfları, avlusu olan bir kolej gibiydi.”
-Beşiktaş’ta forma giymekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten deneyimli oyuncu, konuşmasının devamında, eski takımı Real Madrid’in teknik direktörü Jose Mourinho için, “Onda benim hoşuma gitmeyen bazı şeyler var.
-Madridli’lik hissi şerefli birşey ve o forma herşeyin üzerindedir. Ama Mourinho’nun karakterini sevdiğimi de söylemem gerek, düşündüğünü ölümüne savunan biri. Bu iyi birşey, çünkü futbolda böyle olmazsa seni yerler” ifadelerini kullanırken Türk kızları nasıl sorusuna ise “Hiçbiri İspanyol kızları gibi değil” yanıtını verdi.

‘Alınmayın ama İstanbul’da da yeneriz!’
Beşiktaş’ın, Avrupa Ligi’nde Dinamo Kiev’e 1-0 mağlup olması Ukrayna basınında geniş yer buldu. İşte öne çıkan yorumlar:

– Segodnya: “İlk yarıdaki pozisyonlar gol olsaydı, geçen maçtaki gibi Kiev 4-0 kazanabilirdi. “
– Sport Express: “Atamayana atarlar. Şans bizden yanaydı.”
– Football.ua: “Taraftarların stadı terk etmeye başladığı dakikalarda Kiev, ekip golü buldu.”
– Ua-football.com: “Türk arkadaşlarımız alınmasın ama, Beşiktaş’ı İstanbul’da da yeneriz.”
– Ukrainskiye Novisti: “Dinamo, çaresiz haldeki Beşiktaş’a 93 dakika sonunda gol atabildi.”

Erdal CÖMERT/ Vatan

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*