BEŞİKTAŞ SPOR: Guti geri döndü

BEŞİKTAŞ-Milli maç arasında hem moralini, hem de form grafiğini yükselten Guti Hernandez idmanlarda ortaya koyduğu performansla herkesi büyülüyor. Bu değişimle birlikte hocası Carlos Carvalhal’ın gözüne giren tecrübeli futbolcunun Kayserispor karşısında oynamasına da kesin gözle bakılıyor. Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nde Alania ile oynadığı maçların ardından bir daha forma yüzü göremeyen Guti Hernandez’in bu aralar neşesinden geçilmiyor. Rus temsilcisi ile oynanan karşılaşmanın ardından siyah-beyazlıların teknik direktörü Carlos Carvalhal’ın gece gezmeleri konusundaki uyarılarına rağmen alemde yakalanan, hatta olay çıkardığı iddia edilen İspanyol yıldız sonraki dönemde ne ligdeki 5 maçın ne de UEFA Avrupa Ligi’ndeki Maccabi Tel Aviv ve Stoke City mücadelelerin kadrosuna alınmıştı.

ÇOCUK MORALİ
Ancak milli maçlar için liglere verilen ara en çok Guti’ye yaradı. Kendisine yapılan uyarıları dikkate alarak gece hayatını sonlandıran yıldız futbolcu bu dönemde İspanya’ya gidip ailesi ve çocuklarını görerek moral depoladı. Çalışmalarına ülkesinde de devam eden yıldız futbolcu Türkiye’ye hem motivasyonu yüksek hem de formu zirvede olarak döndü. Başarı grafiğini her geçen gün yükselten ve 4-5 idmandır inanılmaz bir performans ortaya koyan tecrübeli futbolcu bu haliyle hocası Carlos Carvalhal’ın da gözüne girmeyi başardı. Guti özellikle önceki gün ve dün yapılan antrenmanın yıldızıydı. İdmanda yapılan çift kale maçlarda verdiği paslar ve yaptığı asistlerle herkesi büyüleleyen Guti yıldız olduğunu bir kez daha ispat etti.

HERKES MEMNUN
Bu performansın ardından Guti’nin forma özleminin bu hafta cumartesi günü İnönü’de oynanacak Kayserispor maçında sona ermesi bekleniyor. 11’de sahaya çıkma ihtimali yüksek olsa da teknik direktör Carlos Carvalhal’ın tedbir amaçlı olarak İspanyol yıldızı 18 kişilik maç kadrosuna alıp, maçın gidişatına göre daha sonra oynatmasına kesin gözle bakılıyor. Carvalhal’ın Guti hakkında verdiği bu karar siyah-beyazlı yönetimin yanı sıra, takım arkadaşlarını ve taraftarları da sevindirdi.

‘Guti’yi Schalke’ye bekliyorum’
Beşiktaş’ta Guti Hernandez’in yeniden takıma dönecek olmasının sevinci yaşarken, İspanyol yıldızın Real Madrid’den eski takım arkadaşı Raul’ün yaptığı açıklamalar kafaları karıştırdı. Guti ile birlikte aynı dönemde takımdan ayrılan ve iki sezondur Alman ekibi Schalke’nin formasını giyen Raul Gonzalez, ünlü Fransız Gazetesi L’quipe’e yaptığı “Guti’yi çok seviyorum ve onunla çok iyi anlaşıyorum. Guti’nin Schalke’ye gelmesini bekliyorum” açıklamasıyla yeniden yan yana oynamak istediğini ifade etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*