BEŞİKTAŞ KÜLTÜR SANAT: Fulya Sanat’ta yepyeni konserler…

FULYA – Sezona “MERHABA” diyorlar…  Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde etkinlikler yeni sezonda da yine adından söz ettiriyor. Birbirinden seçkin operalar, konserler Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ağırlıyor. Fulya Sanat Merkezi’nde bu kez İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin gerçekleştirdiği “Concerto Barocco” sahne dedi. Bale, 12 Ekim Çarşamba günü saat: 20:00′de sahnelendi. Fulya Sanat Merkezi’nde etkiliyeci sahneleriyle yer alan, 20. yüzyıl dünya bale repertuvarının önde gelen eserleri arasında sayılan 1 perdelik Concerto Barocco adlı bale hakkındaki bazı detaylar ve konusu şöyle sıralanıyordu:
“Concerto’nun ilk bölümünde iki kadın dansçı, kemanlara kişilik kazandırırken, 8 kişiden oluşan kadın dansçılar grubu onlara eşlik eder. Largo olan ikinci bölümde ise bir erkek dansçı, baş kadın dansçı ile bir pas de deux yapar. Allegro olan son bölümde ise eserin ritmik ve canlı müziği, Balanchine’in en az müzik kadar canlı ve dinamik olan koreografisiyle tam olarak örtüşür.”
Balede yaratıcı kadroda yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor:
“Koreografi-George Balanchine, Müzik-J. Sebastian Bach, Sahneye Koyan-Nanette Glushak, Kostüm-George Balanchine, Kostüm Uygulama-Gizem Betil, Işık Uygulama-K. Şener Akyamaner.”
Kadroda yer alan diğer isimler ise şöyleydi:
“Dansçılar-Zuhal Balkan, Tülay Yalçınkaya, Erhan Güzel, Elif Korugan, Eymen Arıslı, İ. Sanem Şilliler, Ayşe Yumak, Hüma Ersel, Müge Celiloğlu, N. Melike Manav, Çağrı Çekiç, Deniz Zirek, Melih Mertel, Ebru Mıhçıoğlu, C. Deniz Özaydın, A. Eda Yeker, Büşra Yıldırım, D. Fatma Kömürcüoğlu, Gizem Gökçe, Işık Kuka, Melis Kalfagil, M. Ece Vural. Repetitör-F. Ayfer Zeren. Koreolojist-Z. Esra Ünlü. Kondüvit-Senem Kalender.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*