BEŞİKTAŞ ŞEHİR: Adliyeden adliyeye!…

GAYRETTEPE-Çağlayan’da bulunan yeni adliye binasında 12 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan meydan kavgası sonucunda gözaltına alınan 10 kişi, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildi. Gayrettepe‘de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra kavgayı karıştıkları iddia edilen 10 kişinin sorguları tamamlandı. Zanlılar işlemlerinin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri alınarak kavga ettikleri adliyeye zanlı olarak gönderildiler. Çağlayan’da bulunan yeni adliye binasında 12 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan meydan kavgası sonucunda gözaltına alınan 10 kişi, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildi. İstanbul Adliyesi 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Bahattin C.’in “Kasten adam öldürmeye teşebbüs”, “Basit Yaralama” ve “Mala zarar verme” iddialarıyla tutuklu olduğu davanın duruşması öncesinde, taraflar kavgaya tutuşmuştu. Olay sırasında 12 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi, Şişli etfal Eğitim ve Araştırma hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedavi altına alınmıştı. Cinayet Büro Amirliği tarafından soruşturulan olayın komşu olan Igdır’ın Aralık ilçesine bağlı Karahacılı ve Kolikent köyleri sakinleri arasında yaşanan bir husumet nedeniyle meydana geldiği belirlenmişti.

Gayrettepe‘de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra kavgayı karıştıkları iddia edilen 10 kişinin sorguları tamamlandı. Zanlılar işlemlerinin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri alınarak kavga ettikleri adliyeye zanlı olarak gönderildiler.

KAVGA YAŞANAN YERİ GÜVENLİK KAMERALARI GÖRMÜYORMUŞ
Öte yandan polis Adliye binasının güvenlik kamera görüntülerini de inceledi. Yapılan incelemede asıl kavganın meydana geldiği bölümün, güvenlik kameralarının görüş alanı dışında olduğu anlaşıldı. O bölgeyi gören başka bir kameradan mahkeme kapısında duran kalabalık bir grubun aniden hareketlenerek, kavga etmeye başladığı görüldü. Bir süre sonra kameraya ayağından yaralanmış bir kişinin girdiği, dakikalar sonra 3 özel güvenlikçinin gelerek tarafları ayırmaya çalıştığı güvenlik kamerasına yansıdı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*