SON DAKİKA MAGAZİN: Tolga Karel’e Arap ülkelerinden 50 bin dolarlık teklif… Ali Taran’ın eski eşi ilk kez konuştu… Demet Akalın’la Önder Bekensir barıştı mı… Zeynep Beşerler Ortaköy’de eğlendi… Ünlü oyuncu Londra’ya düğüne gidiyor…


Arap ülkelerinden 50 bin dolarlık teklif

TELEVİZYON dizilerinin Arap ülkelerinde gördüğü ilgi, bu dizilerin yapımcılarının yanı sıra oyuncularını da ihya ediyor. Arap ülkelerinde Türk oyunculara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu ülkelerde en çok beğenilen Türk oyuncular listesinin zirvesinde Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor. ‘Yaprak Dökümü’ adlı dizide kötü adam Oğuz’u canlandıran Tolga Karel’in Arap ülkelerindeki hayran kitlesi de giderek genişliyor. Ünlü oyuncudan Bahreyn, Kuveyt ve Dubai’de 5 imza günü düzenlemesi talep edildi. Her imza günü için 10 bin dolar teklif edilen Karel, yeni dizisi ‘Gümüş Lale’nin çekimleri nedeniyle, bu teklifi şimdilik reddetti. Ünlü oyuncu, “Çekimler hafifledikten hemen sonra seve seve yanınızda olacağım” diyerek, Arap hayranlarına henüz belli olmayan bir tarihte buluşma sözü verdi.

***
Düğüne katılacak

OYUNCU Zeynep Beşerler, önceki akşam arkadaşlarıyla Ortaköy’deydi. Eğlendiği mekânın çıkışında gazetecilerle sohbet eden Beşerler, bayramda Londra’ya gideceğini ve bir arkadaşının düğününe katılacağını söyledi. Güzel oyuncu aynı dizide rol aldığı İlker İnanoğlu’nun geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının önünde yaptığı evlilik teklifi içinde “Samimiyetten yapıyor. ‘Yapma’ desem de şakayı sürdürüyor” diye konuştu.

***
Barıştılar mı?

Demet Akalın, boşansa da ayrı kalamadığı Önder Bekensir’le bir krizi daha geride bıraktı. Patronu Figen Erenel’in kardeşi Sinem Erenel’le aşk yaşadığı haberleri üzerine Bekensir’i terk eden, hatta kıyafetlerini çöpe atan şarkıcı, önceki gün Bağdat Caddesi’nde onunla el ele görüldü.
Hürriyet’in haberine göre, önce arkadaşlarıyla Ortaköy’deki Anjelique’te, ardından Reina’da eğlenen Demet Akalın, İstanbul turunu Önder Bekensir’le Cadde’de noktaladı. İkilinin Namlı Gurme’de birlikte sahur yaptığı, ardından mekândan birlikte ayrıldıkları öğrenildi.

***

İlk kez böyle konuştu

Ayşe Özyılmazel ile evlenen reklamcı Ali Taran’ın 24 yıllık eski eşi Selma Ann Desmond boşandıktan sonra yaşadıklarını ilk kez VOUGE’un “YÜZLEŞME” sayfasına anlattı.

İşte o röportajdan öne çıkan başlıklar:

“ALİ BANA ÇOK İYİ BAKTI”
Ali ‘nin benim üstümde çok hakkı vardır. Bana çok iyi baktı. Sevdi, saydı, değer verdi. Beni hep el üstünde tuttu. Allah ondan razı olsun. Hep yanımda kalmasını istediğim Ali, bir gün beni istemediğini söyledi, daha doğrusu mesaj olarak yazdı ve gitti. Kısa süre sonra yeniden evlendi. Yeni karısına çok aşık olduğunu düşünüyorum, çünkü onun için fedakarlıklar yaptığını görüyorum.

Buraya kadar olanlar erkeğin yıllarını geçirdiği karısından ayrılıp genç bir kadına gitmesi olarak okunabilir. Ancak benim, daha doğrusu bizim durumumuzun önemli bir ayrıntısı var: Ben kanserim. Bu durum her şeyi daha içinden çıkılmaz, trajik hale getiriyor.

“ÖLÜMÜN KENARINDAYDIM”
Ali ile ikinci kez evlendikten yaklaşık iki sene sonra, meme kanseri oldum. Hemen ameliyat yapıldı. İki memem de alındı, yerlerine silikon takıldı. Ardından yoğun bir tedavi süreci başladı: Kurtuldum, kurtulduk! Ali’yle birlikte başarmıştık. Bu 9 ayda birbirimize hiç olmadığı kadar yakınlaştık. Çünkü Ali tamamen bana konsantre olmuştu. İşlerini evden yürütmeye başladı. Bana kendi bakmak istedi. Göğüslerimdeki dikişlere pansuman yapıyor, beni kendi elleriyle yıkıyordu. Hiç unutmuyorum, saçlarım dökülmeye başladığında kafamı kazıdı. Fakat üç ay sonra bu kez karaciğerde de kanser bulundu. Ama beni ölümün kenarına getiren bu hastalığı yenmek için her şeyi yapmalıydım.

“KOPUŞUMUZU FARKETMEDİM”
O zaman fark etmemiştim, ama şimdi geriye dönüp baktığımda, Ali’yle kopuşumuzun yılın ilk aylarında başladığını anlıyorum: ABD ‘de öğrenci olan oğlumuz Kuzey’in evini kapatıp, anne-oğul İstanbul ‘a dönmüştük. Ali bizi havaalanında karşıladı, ama suratı beş karıştı. Beni gördüğüne hiç memnun olmamış gibiydi. Eve geldik. Bir süre sonra internete girdim, Hülya Avşar’la aşk dedikodularını gördüm. İçimde bir şüphe yoktu. Hiç sorgulamadım. Beni üzen ve kızdıran tek şey Ali’nin Zehra’yı spora götürmesi oldu. Aramızda bir tartışma oldu, kalktı gitti. Gelir gelmez tatsızlık çıkardım, diye kendime kızdım. Telefon açtım, özür diledim. Eve geldi. Sarılıp öpüştük. Birbirimizi sevdiğimizi söyledik ama aramız bir daha hiç düzelmediği gibi her gün daha da kötüye gitti.

“KAFAMDA KURMAYA BAŞLADIM”
Bir süre sonra benimle hiç konuşmamaya başladı. Evde terör estiriyor, sorularıma, telefonlarıma cevap vermiyordu. İstersen boşanalım ya da ayrı yaşayalım dedim. Ama hiçbir cevap alamadım. Kafamda kurmaya başladım: Göğüslerim silikon, uçları yok. Acaba onları görmekten rahatsız mı oluyor? Kanserli bir kadın ona ölümü hatırlatıp moralini mi bozuyor? Dokunursa kendisi de kanser olacak diye mi düşünüyor? Hepsini düşündüm ama başka birinin olduğunu hiç düşünmedim.

“BEN BU EVDE LÜTFEN KALIYORUM”
Bir gün tartışırken “ben bu evde lütfen kalıyorum” dedi. Bu söz beni altüst etti. Kendimi yine Çeşme ‘ye attım. Konuşalım diye mesaj attım. Cevap olarak seni görmek, seninle konuşmak, yazışmak istemiyorum dedi. Ağlamaya başladım. Gitsin istemiyordum hiç. Onsuz bir hayat, onsuz bir iyileşme süreci düşünemiyordum… Şimdi dönüp baktığımda onun yavaş yavaş benden nasıl uzaklaştığını görememişim. Mesajlarımı okumadan geri gönderiyordu. İlk kez Ali’nin benden vazgeçtiği gerçeği kafama dank etti. Bir cuma günü avukatıma boşanmak istediğimi söyledim, pazartesi günü boşanmıştık! Ali’yi seviyordum ama o huzursuzluğa daha fazla dayanamayacaktım. Can ile canan arasında, ben canımı seçtim.

Şimdi bu anlattıklarıma bakıp beni duygusuz, ruhsuz, tepkisiz bir kadınsanmayın. Beni bile bile üzmesi canımı o kadar yaktı ki, bu süreçte ben de ona zarar vermek istedim. Bazen işyerini basıp kafasına bir şeyler atmayı, bazen karşısına çıkıp ağzıma geleni söylemeyi, vurup kırmayı hayal ettim. Onu Allah’a havale etmeyi uygun gördüm. Bu, içimi hafifletti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*