SON DAKİKA ŞEHİR: Ünlü piyanistin evine hırsız girdi… Etiler’de çıkan yangın korkuttu… Ayşegül Türkiye’de!.. Dolmabahçe Buluşmaları sürecek… Levent Kavşağına düzenleme… Bomba paniği… Uyuşturucu operasyonu Beşiktaş’ta son buldu…Ünlü piyaniste hırsız şoku!
Beşiktaş Ulus’ta ikamet eden İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarları Müdürü ünlü piyanist Prof. Dr. Cana Gürmen’in evine giren hırsızlar yaklaşık 200 bin TL değerinde ziynet eşyası ve mücevherleri çalarak kaçtı. Eve bahçe katındaki pencereyi kırarak giren hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı. Polis iki hırsızın robot resmini çizerek araştırmasını derinleştirdi. Çalınanlar arasında Roma dönemine ait çok değerli iki akik yüzük de bulunuyor. Polis olay hakkında inceleme başlattı.
***

Etiler’de çıkan yangın korkuttu
Etiler Mahallesi Alkent Sitesi’nde bulunan bir apartmanın 2’nci katındaki dairede kimsenin bulunmadığı sırada henüz belirlemeyen nedenle yangın çıktı. Koreli bir aileye ait olan dairede çıkan yangını önce apartman sakinleri fark etti. Haber verilmesiyle olay yerine Beşiktaş ve İstinye’den itfaiye ekipleri sevk edildi. Yanan daireye müdahale eden itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü. Sitenin bahçıvanı itfaiyenin gelmesini beklemeden daireye tırmanıp balkon camını tekmeleyince ayağını kesti. Yaralanan bahçıvan olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Bu arada başka yangına müdahale için yanan dairenin balkonuna tırmanan site sakini de itfaiye merdiveniyle kurtarıldı. Site sakinleri patlama sesinin duyulduğunu ardından da yangın çıktığını söylediler. Yangın çıkan dairenin yan binasında oturan spor spikeri Gültekin Onay, “Bildiğim kadarıyla mutfaktaki tüp patlamış, yangına müdahale etmek isterken bir bahçıvan arkadaşımız yaralandı. Son gelen bilgilere göre olayda can kaybı yok. Sadece maddi hasar meydana gelmiş” diye konuştu. Başka bir site sakini de “Eşim duydu gürültüyü. Güm diye bir ses. Tahminim mikro dalga patladı. Patlayınca alev aldı. Alev alınca da mutfak yanmaya başladı” diye konuştu. Yangınla ilgili inceleme davam ediyor.
***

Ayşegül Tecimer Türkiye’de
Türkiye’den tarihi eser kaçırdığı için kırmızı bültenle aranan Ayşegül Tecimer, davanın zaman aşımına uğraması nedeniyle Türkiye’ye döndü. Türkiye’den tarihi eser kaçırdığı için kırmızı bültenle aranan Ayşegül Tecimer, davanın zaman aşımına uğraması nedeniyle Türkiye’ye döndü. Önceki gece eşiyle Ortaköy Zuma’da yemek yiyip Anjelique’te eğlendi.
***

Uyuşturucu operasyonu Beşiktaş’ta son buldu
Paraguay’dan Almanya aktarmalı gönderilen kargonun içindeki 1 kilo 70 gram kokain ele geçirildi. Paraguay’dan Almanya aktarmalı gönderilen kargonun içindeki 1 kilo 70 gram kokain ele geçirildi. Uyuşturucuyu Almanya Gümrük Teşkilatı’ndan teslim alan İstanbul Narkotik polisi, kargo görevlisi kıyafeti giyerek uyuşturucu dolu çantayı şüpheliye teslim etti. Şüphelinin çantayı teslim alması üzerine polisler kimliklerini açıklayarak bu kişiyi gözaltına aldı. Edinilen bilgiye göre Almanya Gümrük Teşkilatı, Paraguay’dan aktarmalı olarak gönderilen bir kolinin içinde uyuşturucu olduğunu ve alıcı adresinin İstanbul olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Alman Gümrük görevlileriyle irtibata geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 1 kilo 70 gram kokain dolu çantayı teslim aldı. İstanbul’a gelen narkotik polisleri kargo görevlisi kıyafeti giyerek çantanın üzerinde yazan adrese gitti. Başakşehir’de Kayaşehir’deki adrese gelen narkotik polisleri kargoyu söz konusu kişiye teslim etti. Y. Z. G’nin kargoyu teslim alması üzerine polisler kimliğini açıklayarak şüpheliyi gözaltına aldı. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli tutuklandı.
***
Beşiktaş İskelesinde bomba paniği
Beşiktaş İskelesi’nde deniz kenarına bırakılan valiz, polisi bomba alarmına geçirdi. Uzman polisler, patlayıcı ihtimaline karşı jammer cihazı ile sinyalleri kesti. Valizden elbise çıkması herkese rahat nefes aldırdı. Beşiktaş İskelesi’nde deniz kenarına bırakılan şüpheli valiz, polisi alarma geçirdi. İskeleye gelen emniyet güçleri valizde bomba olması ihtimaline karşılık iskelenin etrafını boşalttı. 15 Ağustos 1984 yılında terör örgütünün ilk silahlı eylemini yapmasının yıldönümü olması nedeniyle polis güvenlik önlemlerini arttırarak hemen bomba imha ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen bomba uzmanı ekipler, hemen özel elbiselerini giydi. Uzman ekip, valizde patlayıcı madde olması ihtimaline karşılık valizin yakınına sinyal kesici jammer cihazı yerleştirdi. Valizin yanına ekip, elindeki kesici aletle valizi dikkatli bir şekilde keserek açtı. Valizde yapılan incelemede elbise ve benzeri malzemeler çıkması herkese rahat bir nefes aldırdı. Valiz, daha sonra polis merkezine götürüldü.
***

Levent Kavşağına yeni düzenleme
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Büyükdere Caddesi Levent Gültepe kavşağı yeniden düzenlenerek trafik sıkışıklığını çözmeyi planlıyor. Düzenleme ile Kağıthane-Beşiktaş’ı birbirine bağlayan Talatpaşa Caddesi Gültepe alt geçidi; Gültepe nin Levent-Maslak – Sarıyer-TEM-FSM , Levent’in Gültepe-Zincirlikuyu-D100 ulaşımının kesintisiz ve sıkıntısız aşılması planlanıyor. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı proje ile Büyükdere caddesi Kanyon AVM önünde bulunan sinyalize kavşak D100 tarafına taşındı. Gültepe tarafından gelen araç trafiği Maslak-TEM-FSM ye ulaşımları Gültepe alt geçidine alternatif olarak Ecza Sokaktan çıkarak revize edilen sinyalize kavşak ile sağlanacak. Zincirlikuyu ve Levent tarafından gelenler; Büyükdere Caddesi Levent-FSM ayrımından hemen sonra U dönüşü yapak Gültepe- Zincirlikuyu-D100 ulaşımları kesintisiz olarak sağlanacak. Yeni düzenleme kavşak inşaatları Ramazan bayramına kadar bitirilmesi planlanıyor.
***

Dolmabahçe buluşmalarında bu kez sivil anayasa konuşulacak
Başbakan Tayyip Erdoğan, gelenek haline gelen Dolmabahçe buluşmalarını başlatıyor. Daha önce ‘demokratik açılım’ın ele alındığı toplantıların gündemi bu kez yeni anayasa olacak. Erdoğan’ın ilk olarak eylül ayında sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) bir araya gelmesi planlanıyor. Dolmabahçe buluşmalarını organize eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Anayasa konusunda bugüne kadar çalışma yapmış STK’larla Sayın Başbakan bir beyin fırtınası yapabilir. Sayın Başbakan önerileri onayladıktan sonra buluşmalar şekilleniyordu. Benim aklımdan geçen, hazırlığı olan STK’larla, çalışma gruplarıyla bir araya gelmenin faydalı olacağıdır.” dedi. Vatan gazetesine konuşan Çelik, toplantının tarihi hakkında “Eylülde başlayacak. Sayın Başbakanımızla bir araya geldiğimizde kesin tarihi belirleyeceğiz.” bilgisini verdi. Hüseyin Çelik, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin muhalefete de “Ortak akılla hareket etmeye hazırız.” mesajı verdi. Çalışmalara ‘peşin hüküm verilmeden’ herkesin katılmasını isteyen Çelik, şunları kaydetti: “Mevcut anayasayı önümüze alıp, maddeleri değiştirmekten ziyade, yepyeni bir anayasa hazırlamak istiyoruz. Kısa, öz ve daha kapsayıcı, yönetmeliklere, kanunlara ikincil, üçüncül mevzuata konu olacak şeyleri getirip anayasaya boca etmenin anlamı yok. Diyelim 50 başlıkta toplanacak -bence 50 de çok fazla- 45′inde anlaşırsınız, 5′inde çekince varsa farklı platformlarda konuşulabilir.”
ZAMAN

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*