SON DAKİKA MAGAZİN: Boğaz köprüsünü görünce gözyaşlarına boğuldu… Eski kartallar Reina’da coştu… Aman nişanlısı duymasın… İdo magazincilere yakalandı… Yeşim Erçetin’den hamilelik açıklaması… Torpilli çıktı… Aşk defteri kapandı…Boğaz köprüsünü görünce gözyaşlarına boğuldu
DJ Negma, 3 yaşında kaybettiği görme yeteneğine 35 yıl sonra ameliyatla kavuştu. Boğaz Köprüsü’nü görünce gözyaşlarına boğulduğunu söyleyen Negma, “Şimdi oğlumu izlemeye doyamıyorum” dedi. Asıl adı Yıldız Çokçoşkun, ancak müzik dünyasında Negma olarak biliniyor. O, yalnız Türkiye’de değil dünyada da ünlü bir DJ… Müzik yeteneğini görmeyen gözleri nedeniyle kazandığına inanıyor. İbiza, Miami, Paris, Almanya, Mısır gibi birçok yerde çaldı. Büyük partilerin aranılan ismi haline gelen Negma, karanlık günlerini şöyle anlattı: “5 bin, 10 bin kişiye çaldım ama çaldığım insanların yüzleri yoktu. Sadece coşkulu seslerini dinleyebiliyordum.” Gözlerinde doğuştan olan retina hastalığı ailesi tarafından 3 yaşında fark edilebilmiş. Minicik bir kız çocuğuyken üç numara gözlük kullanmaya başlamış. Sonra numaralar hızla artıp 24 numaraya kadar ulaşmış. Yalnızca 10 santim ötesini flu halde görebiliyormuş. Lenslerle yine de hayatını sürdürebiliyormuş ancak göz içi damar kanaması nedeniyle lens kullanamaz hale gelmiş. Numara küçültmek için yapılacak herhangi bir ameliyat bu nedenle engellenmiş. Defalarca doktora gitmiş, ailesi ile pek çok kez hastanelerin kapısını çalmış. Ancak retinasının bozuk olduğu ve bunun bir çaresi olmadığı söylenmiş her defasında. Sonraki yıllarda da kontrolleri sürmüş ama sorunlarına yenileri eklenmiş. Son olarak gözlerine katarakt inmiş ancak damar içi kanaması nedeniyle kataraktı doktorlar tedavi etmek istememişler. Flu da olsa ışığı seçebilme en azından önünü çok yakınını görebilme yeteneğini de kaybetme riski nedeniyle ameliyat olamamış.

‘HAYAT ÇOK RENKLİYMİŞ’
Bu sırada eğitimini tamamlayıp bilgisayar mühendisi olmuş. Görmeden yaşama alışkanlığı da kazanmış. Bir ay önce metroda yanına oturan tanımadığı bir hanım onun görmediğini fark ederek kısa yolculuk sırasında geçirdiği ameliyattan bahsedip bir doktor adı vermiş. Yıldız Çokçoşkun, “Gitmediğim doktor kalmamıştı, boş hayallere kapılmak istemiyordum ama yine de bu bir kader olabilir dedim o doktora gittim. Yanıt umut vericiydi ameliyat çok riskliydi. Katarakt ameliyatı yapılacaktı ve gözümün içine yerleştirilecek merceğe numara verilecekti, bu bana mantıklı geldi” dedi. Ameliyattan tam 24 saat sonra göz kontrolüne gittiğinde gözlerinin görmeye başladığını fark etmiş. İkinci gözü de bir hafta sonra ameliyatla açılmış. Şimdi retina tedavisine başlanacak. O yaşadıklarına inanamıyor. Hayatının bir anda renklendiğini söylüyor. Yıldız Çokçoşkun, 3 yaşından sonra ilk kez dünyaya böyle bakabildiğini anlatırken renklenen dünyasını şöyle dile getirdi:

‘TIPKI TÜRK FİLMİ GİBİ’
“Ben hayatın bu kadar renkli olabileceğini düşünemezdim bile. Gözlerimin rengini yeni fark edebildim, gözümün içinde bile ne kadar çok renk varmış. Dünyam netleşti, renklendi, derinlik kazandı. Görmeye başladım. Dört yaşında bir oğlum var karşıma oturtup onu seyrediyorum, yüzündeki çillere bakıyorum, mimiklerini izliyorum. Herkes için doğal olan şeyler benim için çok yeni. Çocuğumu yeni görüyorum. Dünya çok güzelmiş, oturup kır çiçeklerini izliyorum. Boğaz Köprüsü’nden geçerken ağladım. Topkapı Sarayı’na kadar görünüyormuş, alttan geçen gemiler izlenebiliyormuş.” Yaşadıklarının Türk filmlerinden çok farklı olmadığını dile getiren Yıldız Çokçoşkun, yeniden görmeye başladığı anı “Ameliyattan çıkınca ertesi gün doktor göz muayenesi yaptı, ben de ‘Görüyorum, görüyorum’ diye haykırdım, o an insanın dünyası aydınlanıyor. Ben o ana kelimelerin bittiği an diyorum” diye anlattı.

‘Zor bir ameliyat değildi’
Bize geldiğinde hastamız gözlüksüz 10 santim önünü göremiyordu. Şimdi gözlüksüz net bir görüş elde edebildi. Ailelere 5 yaşından önce çocukların mutlaka göz muayenesine getirilmesini öneriyoruz. Bu hastamızda da sorun doğuştan ve 3 yaşında gözlük takmaya başladığı için göz tembelliği oluşmamış. Bu şansımız oldu. Çünkü göz 3 yaşına kadar görmeyi öğrenir. Onun bu konudaki avantajını kullandık. Damar içi kanama riskine karşın gözündeki kataraktları temizleyebildik gözün içine yerleştirdiğimiz lensle artık çok iyi bir görüş elde edebildi. Bizim açımızdan zor bir operasyon değildi, sonuçları çok iyi oldu.
Esra Tüzün (Sabah)
***
Eski kartallar Reina’da coştu
Beşiktaş’ın eski yıldızlarından Pascal Nouma ve Guti’nin yanında Fernandes ve ünlü spor spikeri Ersin Düzen’de Reina’da eğlencede görüntülenenler arasındaydı. Aynı mekanda eğlenen ünlü isimler objektiflere işte böyle poz verdi.
***
Aman nişanlın duymasın
Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) her yıl düzenlediği etkinliklere ’Fazla Mesai’ orkestrasının verdiği muhteşem konser eşlik etti. Bay J & Geveze, ’Fazla Mesai’ orkestrası ile Çeşme Babylon Ayayorgi’de EÇEV yararına unutulmaz bir konser verirken, seyirciler arasında bulunan şarkıcı Pınar Aylin de sahneye çıkarak geceyi renklendirdi. Üç yıldır Süleyman adındaki bir iş adamıyla nişanlı olan ve sevgilisinin şu an Berlin’de olduğunu söyleyen Pınar Aylin, nişan yüzüğünü parmağından çıkardı. Yalnız geldiği konserde izleyiciler arasından sahneye davet edilen Aylin, grupla beraber eğitime katkı için şarkılar söyledi. Bir hayli büyük pırlantası bulunan yüzüğünü parmağından çıkararak grubun solisti Bay J’nin serçe parmağına takan Pınar Aylin, ünlü radyocuyu şaşkına çevirdi. Neye uğradığını şaşıran Bay J, “Nişanlının kulağına gitmesin” diyerek Aylin’e takıldı.
***

İdo magazincilere yakalandı
Bugüne kadar kız arkadaşıyla objektiflere hiç yakalanmayan İdo, önceki akşam Miss Turkey birincisi Melisa Aslı Pamuk’la görüntülendi. İbrahim Tatlıses ile Derya Tuna’nın oğulları ido, önceki akşam Bebek’te, bu yılın Miss Turkey birincisi Melisa Aslı Pamuk’la objektiflere takıldı. Arkadaşları ve Pamuk’la beraber akşam yemeği yiyen ıdo, çıkışta patlayan flaşları umursamadı. Mekandan birlikte çıkan ıdo ve Pamuk, görüntülenmelerine rağmen istiflerini hiç bozmadı. Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra beraber ıdo’nun otomobiline binen ikili, basın mensuplarının sorularını ise yanıtsız bıraktı.
***

Hamileyim
Yeşim Erçetin, üç aylık hamile. Eşi Emre Matraş’la Bodrum’da tatil yapan Erçetin, geçtiğimiz gün Local Beach’de objektife yansıdı. Muhabirlerle sohbet eden şarkıcı, “Üçüncü kez hamileyim. Diğer ikisini aldırmak zorunda kalmıştım, ancak bu kez doğuracağım. Bebeğim şu an üç aylık” dedi. Geçtiğimiz yılın ağustos ayında Bodrum’da yıldırım nikâhı kıyan çift, evlendikten dört ay sonra boşanma haberleriyle gündeme gelmiş, Erçetin eşinin kendisine boşanma davası açtığını televizyondan öğrenmişti. Kısa bir süre sonra çift arasındaki anlaşmazlık tatlıya bağlandı, Matraş da davasını geri çekti.
***

Torpilli çıktı
Son yıllarda Nazan Öncel’den şarkı almayı başaran ender isimlerden olan Tuğba Ekinci, menajerinden torpilli çıktı! Ekinci’nin menajeri ile Öncel’in eşinin ortak bir şirketi var. Yaptığı şarkıları kolay kolay hiç kimseyle paylaşmayan ünlü müzisyen Nazan Öncel; Tuğba Ekinci’yi herkesten ayrı tutarak dikkat çekti.

İKİ ŞARKISINI VERDİ
Daha önce Ekinci’ye ‘Yanma Demezler’ isimli bir şarkı veren Öncel; son olarak da seksi şarkıcıyla ‘Yüz Derece’ isimli yeni şarkısını paylaştı. Ekinci ile Öncel’in işbirliğinin sırrı ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Tuğba Ekinci’nin menajeri Murat Kankılıç ile Nazan Öncel’in eşi Akşit Togay’ın iki yıl önce P&M adında menajerlik ve organizasyon şirketi kurduğu, bu yüzden ikilinin çok samimi olduğu konuşuluyor. Her iki şarkıcının konser işlerini de bu şirketin yürüttüğü söyleniyor.
***

Aşk defterini kapattı
Genç ve başarılı oyuncu Tolgahan Sayışman ve yakın arkadaşı Önder Bekensir Etiler’de bir mekandan çıkarken gazetecilerin sorularını cevapladı. Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da sevgilisi Demet Akalın’ı aldattığı şeklinde haberler çıkan ve bu durumu Akalın’ın öğrenmesiyle bir anda eşyalarını çöpte bulan ve hemen ardından da terk edilen Önder Bekensir çok özel açıklamalarda bulundu. Demet Akalın ile ayrılığı ile ilgili soruları yanıtlayan Önder Bekensir “Bir şey söylemek istemiyorum. İş olarak devam ediyor. Aşk ise yok.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*